TRABZONSPOR’UN ABDULLAH AVCI İLE BAŞARISI

Bu sezon şampiyonluğun en güçlü adaylarından birisi olan bordo mavili ekip tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile çok iyi bir uyum sergileyerek yollarına devam ediyorlar.

Saha içerisinde ki olumlu ve olumsuz özellikleri, kadro yapısı ile teknik adam Abdullah Avcının yarattığı farklar takımı bu uzun serüvende nasıl tamamlayacağı merak ediliyor.

Tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı ile geride kalan 12 hafta sonunda tek kulvarda yarışmasının avantajını devre arasına kadar böyle götüre bileme başarısı göstere bilirler ve oyuncular üzerinde şampiyonluk baskısı yaşamazlar ise liderliği kolay kolay bırakacak gibi değiller.

KADRO OLARAK ÇOK DENEMYİMLİ VE TECRÜBELİ OYUNCU GRUBU

Bordo mavili takım kadrosuna bakıldığında şampiyonluk yarışışında olan takımlar dan çok daha tecrübeli kritik zamanlarda sorumluluk ala bilen tecrübeli oyuncu grubuna sahipler.

Kalesinde Milli eldiven Uğurcan gibi bir kalecisi bulunana takım orta sahasında tecrübeli ve başka takımlar da olmayan oyunculara sahipler.

İlk akla gelen isim A. BakasetasYunna oyuncu bu sezon takıma fark katan bir üst seviyeye çıkaran oyuncu olduğu kesin. Takıma vermiş olduğu gol katkısı ve asist katkısı ile takımını şampiyonluk yolunda taşıyan isimlerden birisi.

Tecrübe’ den de bahsederken orta sahasında bir başka isim M. Hamsik. Kariyeri başarılar ile dolu olan tam bir istikrar abidesi diye bileceğimiz tecrübeli isim takımın orta sahada beyni olmuş durumda.

İleri uçta ise uzun süredir takımda olan kadronun değişilmez isimi Nwakaeme ile de hücum hattında çok iyi işler yapan tecrübeli isim takımının başarısına katkısı çok oldu.

HÜCUM’DA GEÇİŞ OYUNUNDA ÇOK ETKİLİLER

Hücuma geçişte genel olarak teknik adam Abdullah Avcı stoperleri ile beraber orta sahada ki bireysel yetenekleri yüksek oyuncular ile topu buluşturup daha kontrollü oyun ile sahaya yayılan bir takım oluyorlar.

 

OYUN KURMA VE SAVUNMA SORUNLARI

Bordo mavili takımın teknik adamı Abdullah Avcı takıma gelir gelmez aslında ilk işi savunması zayıf olan takımın savunma oyunu üzerine geliştirmek. İlk önce savunmadan başlayan teknik adam bunu kısa sürede de toparlamıştı.

Bu sezon da savunmada sıkıntılar çeken bordo mavili takım rakiplerine göre şut sayısında üstünlük sağlayamaması olurken hiçbir oyunda da karşılaşma boyunca rakibine üstünlüğünü kabul ettiremediler.

Savunmada rakiplerine göre daha kırılgan olan bordo mavili takım top kapma ve pas arasında lig başında ki sorunlarını aşmış gibi gözüken takım topa sahip olma ortalamasında da rakiplerine göre geride kaldığı karşılaşmalar çoğunlukta oldu.

Oyun kurma konusunda işe aslında bordo mavili takım da Abdülkadir gibi bir oyuncu varken bunu yaşamak çok zor. Geniş alanda yaptığı kıymetli işler kadar dar alanda da oldu kaç etkili ve çabuk karar vere bilen oyuncu sahada olduğu sürece bu yeteneklerinden tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı fazlası ile yararlanacaktır.