Trabzonspor’dan Levan Kharabadze Çıkışı

Süper Lig 2021 – 2022 sezonunun ilk üç haftasında çıktığı 3 maçta da galip gelen Trabzonspor, elde ettiği 9 puan ile galibiyet koltuğuna oturmaya hak kazandı. Karadeniz ekibi, sol hattını güçlendirmek için 21 yaşındaki genç yetenek Levan Kharabadze’yi transfer etmek istiyor. Gürcü sporcu, şu an için Dinamo Tiflis kadrosunda yer alıyor. Teknik direktör Abdullah Avcı, başarılı yıldızın transferini bir an önce tamamlamak istiyor. İşte Trabzonspor transferine dair tüm detaylar…

Ara transfer dönemini iyi değerlendiren Bordo Mavili ekip, yeşil sahada istediği ivmeyi yakaladı. Sezona 3’te 3 galibiyet ile başlayan Trabzonspor şu an averaj farkı ile Süper Lig’de 1. sırada. Fırtına yönetimi, transferlere devam etmek istiyor. İrakli Azarovi’yi kadrosuna dahil ettikten sonra sol bek olarak Levan Kharabadze’ye gözler çevrildi. 21 yaşındaki genç yetenek, 1997 ve üstü doğumlu. Bu nedenle de Türkiye Futbol Federasyonu listesine 14. yabancı oyuncu olarak yazılabilecek.

Dinamo Batumi’den Satmayacağız Açıklaması İşleri Değiştirdi

Bordo Mavili yönetim, Dinamo Batumi ile Azarovi’yi transfer etmek üzere irtibata geçti. Ancak yönetim kesin bir şekilde oyuncuyu bu sezon satmayacağını belirtti. Trabzonspor, bunun üzerine kararını değiştirerek ibreyi Levan Kharabadze’ye çevirdi.

1,85 boyundaki deneyimli futbolcu için Karadeniz devi, sıcak temas halinde. Teknik direktör Abdullah Avcı da başarılı sporcuyu kadrosunda görmek istiyor.

Zürih Kadrosunda Yer Aldı

Levan Kharabadze,  daha önce İsviçre takımlarından Zürih’te de oynadı. Profesyonel futbol kariyeri boyunca üç sefer A milli forması giydi. Trabzonspor, 21 yaşındaki genç yeteneğin geleceğinin oldukça parlak olduğunu düşünüyor. Bu nedenle transfer işlemlerini bir an önce tamamlamak öncelikli hedef.

Levan Kharabadze’nin yeşil sahada hızlı ve atik olması, onu fiziksel açıdan da mükemmel yapıyor. İkili kapışmalarda mücadeleci tarafını izlediğimiz deneyimli sporcu, savunmacı olmak üzere bir takımın arayacağı tüm özelliklere sahip. Fiziksel açıdan da orta sahada rakiplerine asla geçit vermemesi ve adeta oyunda set çekmesi, Bordo Mavili ekibin işine yarayacak. Karadeniz devinin teknik eğitmeni Abdullah Avcı, şimdiden planlarını transfere göre yapıyor.