Trabzonspor’da Transfer Planları Heyecanlı Bir Şekilde İlerliyor

Trabzonspor’da gelecek sezon için güçlü bir kadro kurmanın çalışmaları devam ediyor. Bilindiği üzere bordo mavili takım, transfer sezonuna hızlı başlayan takımlardan biri olmuştu. Sağ beke Bruno Peres, kanat bölgesine Gervinho ve orta sahaya Marek Hamsik’i transfer eden Trabzonspor, birçok önemli isimle daha temas halindeydi.

Fakat Türkiye Futbol Federasyonu’nun gelecek sezon uygulanacağını açıklamış olduğu 8+6 yeni yabancı kuralı başta Trabzonspor olmak üzere birçok takımın transfer planlarını alt üst etti. Gelen bilgilere göre bordo mavililerde teknik direktör Abdullah Avcı ve yönetim, özellikle yerli isimler üzerinde çalışmalar yapıyor.

Trabzonspor’un Sörloth Israrı

Trabzonspor’da transfer çalışmaları devam ederken yeni açıklanan yabancı kuralı, bordo mavililerin planlarını olumsuz yönde etkiledi. Çünkü normal şartlar altında Trazonspor, forvet ve sol bek mevkne ve hatta duruma göre kanat bölgesine yabancı futbolcu takviyeleri yapacaktı. Fakat yeni kurallara göre ilk 11’de 3 tane yerli futbolcu oynatma zorunluluğu olunca işler tersine döndü.

Takımdan transferi gündem olan Uğurcan Çakır’ın gitmesi halinde kaleye bile yerli bir file bekçisi transfer etmek zorunda olacak Trabzonspor’da şimdilik ilk 11’de Aldülkadir Ömür ve Berat Özdemir yeri kesin olarak görülüyor. Bu yüzde transferlere kısa bir ara veren bordo mavililerde teknik direktör Abdulah Avvcı ile yönetim, yapılacak olan yeni transferler ilgili detaylı toplantılar yaptı ve yapmaya devam ediyorlar.

Yokluğu Fazlasıyla Hissedildi

Trabzonspor’da yabancı transfer önceliği tartışmasız bir şekilde forvet hattına verilecek. Bu bağlamda da bordo mavililerin transfer listesindeki ilk isim ise şüphesiz eski futbolcu Alexander Sörloth. Bilindiği üzere Norveçli futbolcu, 2020 – 2021 sezonunun başında Trabzonspor’dan Almanya’nın Leipzig kulübüne transfer oldu.

Burada aradığını bulamayan ve beklenen performansı gösteremeyen golcü futbolcu, Alman ekibinden ayrılmaya hazırlanıyor. Öte yandan Trabzonspor ise eski futbolcusunu kadrosuna katmak için hem futbolcudan hem de kulübünden haber bekliyor. Öte yandan Norveçli futbolcunun yokluğu geçen sezon fazlasıyla hissedilmişti. Hatırlanacağı üzere Sörloth, Trabzonspor’da 49 maçta 33 gol atmıştı. Fakat geride bıraktığımı sezonda bordo mavililerin golcüleri Benik Afobe 5 ve Djaniny Samedo ise 8 gol atabilmişti.