Trabzonspor’da Transfer Hareketliliği Devem Ediyor

Bordo mavili ekip süper lig de geride bırakılan ilk 3 hafta da kayıpsız geçerek topladığı 9 puan ile verilen milli araya liderlik koltuğunda girmeyi başardılar.

Bordo mavili takımda transfer de sol bek pozisyonu için oyuncu arayışlarına devam ediyorlar. Sol bek arayışlarına Avrupa da devam eden bordo mavili takım Fransa da buldular. Fransız takımların dan Lille ‘ de forma giyen 21 yaşındaki genç Hırvatistanlı oyuncu Domagoj Bradaric’ i gözüne kestirmiş durumdalar.

Karadeniz Ekibi Sol Bek Problemine Çözüm Aramaya Devam Ediyor

Bordo mavili takımda sol bek problemi devam ediyor. Sezon başında Ç. Rizespor’ dan yerli oyuncu statüsünde olduğu için alınan 32 yaşındaki İsmail Köybaşı’ yı kadrolarına katmışlardı. Bu sezonki performansından memnun kalmayan tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı sol bek için transfer yapılması isteğini bordo mavili yönetime iletmiş durumda.  Genç oyuncularından Trabzonspor alt yapısından yetişen 21 yaşındaki Faruk Can Genç’ de kiralık olarak Ümraniyespor’a gönderen bordo mavililer de transfer şart gibi gözüküyor.

Tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı kadroda şuan da sol bek de sadece İsmail Köybaşı bulunan hoca kadroda bulunan Orta saha oyuncusu Dorukhan Toköz ‘ü ve sağ bek oynayan Bruno Peres ‘ İ sol bekte kullanmayı deneye bilir.

SAO PAULO, BRAZIL – AUGUST 26: Bruno Peres of Sao Paulo celebrates after scoring their first goal during the match against Ceara for the Brasileirao Series A 2018 at Morumbi Stadium on August 26, 2018 in Sao Paulo, Brazil. (Photo by Alexandre Schneider/Getty Images)

Hedef isim Domagoj Bradaric

Trabzonspor sol bek için gündeme birçok isim gelmişti. Özelikle Milli takımımızın genç oyuncusu sol ve sağ bek oynaya bilen 22 yaşındaki Mert Müldür. Kulübü Sassuolo da yeterli süreyi alamayan oyuncu Trabzonspor ekibinin gündemine gelen bir başka oyuncu idi.

Trabzonspor aradığını Avrupa da Fransa’ nın Lille takımında bulmuş gibi görünüyor. 21 yaşındaki genç Hırvatistanlı oyuncu Domagoj Bradaric Lille’ de sol bek de oynuyor. 21 yaşındaki oyuncu kulübü Lille den yıllık olarak 550 bin Euro kazana oyuncu kulübü ile 30 haziran 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor ve oyuncunun yaklaşık olarak güncek piyasa değeri 6 Milyon Euro civarı görünüyor.

Takımında fazla forma şansı bulamayan oyuncu için yıllık maaşında bordo mavili ekip 750 bin Euro ödemeye hazırlar.

Skora katkısı oldukça yüksek olan genç oyuncu 122 karşılaşmada toplamda 6 kez fileleri sarsmayı başaran oyuncu 14 golde direk katkı sağladı.