Trabzonspor’da Transfer Gündemi Devam Ediyor

2020-21 sezonuna İngiliz teknik adam Eddie Newton ile başlayan ve ligin 7. Haftasındaki4-3’lük Kasımpaşa mağlubiyetinden sonra Abdullah Avcı ile anlaşan Trabzsonspor, tecrübeli teknik direktör yönetiminde başarılı bir performans sergileyip ligi dördüncü sırada tamamladı.

Trabzonspor yönetim, Abdullah Avcı ile anlaşırken ileriki sezonlarda istikrarlı şekilde tepeye oynama hedefini koymuştu. Başta başkan Ahmet Ağaoğlu olmak üzere tüm Trabzonspor yönetimi, teknik direktör Abdullah Avcı ile yapılan toplantıda 2021-22 sezonunda hedefi şampiyonluğa oynamak olarak belirledi.

Trabzonspor yönetimi ve Abdullah Avcı arasındaki toplantıda Trabzonspor’un transfer planlaması da konuşuldu. Bordo mavili kulüp, Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıkladığı yabancı sınırı kararından sonra planlamasını değiştirdi.

Trabzonspor, 2021-22 sezonunda kadrosunda en fazla 28 oyuncu bulundurabilecek. 28 oyuncunun da en fazla 14 tanesi yabancı olacak. Trabzonspor, diğer Süper Lig kulüpleri gibi 14 yabancı oyuncunun en fazla sekiz tanesini aynı anda sahaya sürebilecek.

Yabancı Hakkı Forvete

Roma’dan Bruno Peres, Parma’dan Gervinho, Kasımpaşa’dan Fode Koita ve Göteborg’dan Marek Hamsik’i transfer etmişti. Trabzonspor’un bir sol bek, bir de forvet transferi yapması bekleniyor. Bordo mavili yönetim, teknik direktör Abdullah Avcı ile yapılan toplantıdan sonra alınan karara göre hareket edecek. Trabzonspor, bir yabancı oyuncusuyla yollarını ayırıp sol bek ve santrafor bölgelerine birer yabancı oyuncu transfer etmek istiyor.

Trabzonspor’un sol bek listesindeki isimler Ezgjan Alioski, Dalbert ve Mario Rui. Bordo mavililer forvet transferi için de 2019-20 sezonunda bordo mavili formasıyla harika bir performans sergileyen Norveçli golcü Alexander Sörloth’u düşünüyor.

Trabzonspor’un karşısına bu bölgelerde oynamayan ancak fırsat transferi olabilecek bir oyuncu da çıktı.

O İsim Dorukhan

2021-22 sezonunda ilk ikiye oynamayı planlayan Trabzonspor, Beşiktaş ile sözleşmesi sona eren ve şu an boşta olan milli orta saha oyuncusu Dorukhan Toköz’ü kadrosuna katabilir. Yeni Asır gazetesinde yayınlanan bir haberde serbest oyuncu statüsünde olan Dorukhan’ın Abdullah Avcı ile yeniden çıkışa geçebileceğine inandığı ve Trabzonspor’a haber göderdiği öne sürüldü.

Teknik direktör Abdullah Avcı da Beşiktaş döneminden oyuncusu olan Dorukhan’ın transferine onay verdi.