Ahmet Ağaoğlu

Trabzonspor Tarihinin İlkini Gerçekleştirdi Şampiyonuz Dedi

Süper Lig’in lider ekiplerinden biri olan ve şampiyonluk yolunda ciddi bir zirve mücadelesinde yer alan Trabzonspor bir ilke imza attı. Bugüne kadar hiç yapmadığı açıklamayı yapan bordo mavililer, ilk kez şampiyonluğu hedeflediklerini söyledi.

Süper Lig’de zirve mücadelesinde ciddi bir öneme sahip olan Trabzonspor ekibi, sezonun en başarılı performansını gösteren ekiplerin de başında geliyor. Bordo mavili ekip, üstün başarısı ile taraftarını sevdirirken, bir güzel haberle daha geldi ve ilk kez hedeflerinde şampiyonluk olduğunu açıkladı.

Süper Lig’in 25’inci maçlarının oynanmış olduğu dönemde, bir oyunu eksik olan ve buna rağmen 49 puanla zirvenin 3 puan gerisinden gelen bordo mavili ekip, ligde bazen lider bazen de 2’inci basamaktaki yeri ile kendini gösteriyor.

Açıklama Ahmet Ağaoğlu’ndan Geldi

Gaziantep FK ile de berabere kalınan müsabakanın ardından açıklama yapan bordo mavili ekip, tarihinde ilk kez şampiyonluğu hedeflediğini de resmen açıkladı. Öncesinde sadece maç maç ve hafta hafta şeklinde ilerlemeyi kendilerine hedef edinen Karadeniz ekibinden spor gündemine damga vuran açıklama geldi. Açıklamayı ise Kulübün Başkanı, Ahmet Ağaoğlu yaptı. O senenin bu sene olduğunu dile getiren Ağaoğlu, şampiyon olacaklarını söyledi.