Trabzonspor Rekorun Eşiğinde

Süper Lig’in namağlup lideri Trabzonspor, 13’üncü haftada kendi sahasında ağırlayacağı Gaziantep FK maçının hazırlıklarına devam ediyor.

2020 senesinin Kasım ayında takımın başına getirdiği Abdullah Avcı ile birlikte inanılmaz bir yükselişe geçen ve bu sezonun en net şampiyonluk adayı olarak gösterilen Trabzonspor, 13’üncü haftada karşılaşacağı Gaziantep FK karşısında da galibiyetle ayrılırsa uzun bir süredir yakalanmayan bir puanı yakalamayı başarmış olacak. Bordo Mavililer, 13’üncü hafta öncesinde 30 puanla ligin zirvesinde oturuyor.

Fırtınanın Serisi Devam Edecek Mi?

Süper Lig’in 13’üncü haftasında kendi sahasında Erol Bulut’un yönettiği Gaziantep FK’yı ağırlayacak olan Trabzonspor, bu maçtan da 3 puanla ayrılarak Fenerbahçe ve Galatasaray’ın karşı karşıya geleceği ve Beşiktaş’ın da mağlup olarak yara aldığı haftada puan farkını daha da açmak istiyor.

Süper Lig’deki son 5 maçından da sahadan galip ayrılmayı başaran Abdullah Avcı ve öğrencileri, eğer Gaziantep FK karşısında oynanacak maçta da galip gelirse 2005/2006 sezonunda Fenerbahçe’nin ilk 13 haftada topladığı 35 puana en çok yaklaşmayı başaran takım olacak.

1995/1996 sezonunda 35 puanı yakalayan Trabzonspor, Gaziantep FK maçında 3 puan alması durumunda son 25 senede en çok puan topladığı sezonu da yakalamış olacak. Bordo Mavililer, en son 2010/2011 sezonunda 13 haftada 30 puan toplayarak bu istatistiklere yaklaşabilmişti.

Trabzonspor’un Erol Bulut ve öğrencilerini ağırlayacağı 13’üncü hafta karşılaşması, 22 Kasım 2021 Pazartesi günü saat 20.00’de başlayacak.

Bordo Mavililer İstatistikleri Alt Üst Ediyor

10 Kasım 2020’de takımın başına Abdullah Avcı’yı getiren Trabzonspor, o günden bu yana rüya gibi günler geçiriyor. Takımın başına geçtiği günden beri inanılmaz bir dokunuş yapan Abdullah Avcı ile birlikte Trabzonspor özellikle 2021/2022 sezonunda seviye atlayan bir takım haline geldi.

Yaz transfer sezonunda eklemelerini en erken yapan takımlardan birisi olan ve Marek Hamsik, Gervinho, Andreas Cornelius gibi çok önemli eklemeler yaparak güçlü kadrosunu daha da güçlendiren Trabzonspor, sezonun ilk 12 haftasında 9 galibiyet ve 3 beraberlik alarak 30 puan toplamayı başardı.

Geçtiğimiz sezon Alanyaspor’a mağlup olduktan sonra herhangi bir Süper Lig maçından mağlup ayrılmayan Trabzonspor, hem iç sahada hem de dış sahada inanılmaz işler çıkarmayı başardı. Bordo Mavililer, 250 günden fazla bir süredir herhangi bir rakibine 3 puan vermezken, evinde oynadığı son 11 maçtan da 7 galibiyet ve 4 beraberlikle ayrılmayı başardı.

Abdullah Avcı ve öğrencileri aynı zamanda dış sahada da inanılmaz korkutucu bir akım haline geldi. Trabzonspor, 2020/2021 sezonunda Fenerbahçe’ye 3-1 mağlup olduğu 25 Ekim 2020 tarihinden bu yana herhangi bir dış saha maçında mağlup olmadı.

O zamandan bu yana dış sahada tam 24 kez Süper Lig maçına çıkan Trabzonspor, bu maçlarda 14 galibiyet 10 beraberlik alarak çok başarılı bir performans sergiledi.