TRABZONSPOR BU KEZ GERİDEN GELİP KAZANDI

Süper ligin 18. Haftasında lider bordo mavili takım Trabzonspor İzmir de siyah beyazlı takım Altay ‘a konuk oldular.

Zorlu mücadele de konuk ekip lider bordo mavili takım Trabzonspor karşılaşmanın ilk yarısını 1 – 0 geride kapatan takım ikinci yarıda ise bambaşka bir oyun ile sahada olarak maçı çevirmeyi başardılar.

Büyük maçlar da şapkadan tavşan çıkarmasını bilen Tecrübeli teknik adam Mustafa Denizli neredeyse lider karısında bunu yapacaklardı.

Ev sahibi takımın zorlu karşılaşmada tek golünü maçın ilk yarısında 33’ dakikada Cebrail Karayel ile bularak ilk yarıyı önde tamamlamış oldular.

Bordo mavili takım Trabzonspor ise ikinci yarıda 51’ dakikada önce A. Cornelius ile beraberlik golünü bulan takım 88’ dakikada da gene A. Cornelius ile galibiyeti getiren golü atarak takımına galibiyeti getirmiş oldu.

Karşılaşma sonun da bordo mavili takım lider Trabzonspor maç sonun da puanını 45’ e yükseltirken en yakın rakipleri ile aradaki puan farkını açmaya devam ettiler.

Altay ise aldığı mağlubiyet ile 18 puanda kalan takım alt sıralara doğru düşmeye devam ettiler.

TRABZONSPOR ALDI BAŞINI GİDİYOR

Süper lig de 18. Haftada Altay ‘a konuk olan bordo mavili takım Trabzonspor geri düşmesine rağmen sahadan 2 – 1 galip olarak ayrıldılar.

Önemli bir hafta da önemli bir galibiyet alan Trabzonspor’ da kaleci Uğurcan Çakır performansı ile galibiyette payı büyük oldu. Kurtarışları ile Uğurcan Çakır, Altay karşısında bu sezon en fazla kurtarış yaptığı iki Süper Lig maçından birini oynayan kaleci 7 net kurtarış yaptı.

Bu sezonun en iyi geri dönüşler yapan Trabzonspor Altay karşısında da bu önemli dönüşlerinden birisini yaptılar.

İlk yarıda rakibi karşısında etkili olmakta zorlanan bordo mavili takım ikinci yarıda tecrübeli teknik adam Abdullah Avcının değişiklikleri de etkili oldu.

Karşılaşma sonunda istatistiklere bakıldığında topa sahip olmada rakibine üstünlük kuran bordo mavili takım da en çok top ile buluşan oyuncu gene orta sahada ki 8 numarası beyni M. Hamsik oldu.

Karadeniz ekibinde atan ve tutanın da iyi olduğu kaleci Uğurcan Çakır ve golcü oyuncu A. Cornelius bu gün ki bu galibiyet bu iki oyuncuya yazar.

TRABZONSPOR’DAN OLDUKÇA KRİTK BİR GALİBİYET

Bordo mavili takım lider Trabzonspor aldıkları bu galibiyet ile gelecek hafta İstanbul Başakşehir maçı öncesinde çok önemli bir 3 puan aldılar.

Rakibinin de bu hafta kazandığı karşılaşmada Altay karşısında kaybedilecek bir 3 puan haftaya oynanacak maçın rengini değiştirecekti.

Lider Altay maçını kaybetmiş olsa 10 puan fark ile Başakşehir ‘i konuk edecekleri karşılaşama da büyük sorunlar yaşaya bilirlerdi.

Simdi aradaki puan farkı çift haneler de tutma şansını elde eden lider bordo mavili ekip gelecek hafta alacakları 3 puan ile bu kez sezonu bahar ayında şampiyon olarak bitirme şansları da artmış olacak.