Tottenham’a Covid-19 Engeli UEFA Tarafından Elendi

Son dakika spor haberi İngiltere’den geldi! Tottenham, ekibindeki 13 pozitif korona virüs vakası sebebi ile UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde oynanacak Rennes maçına çıkamadı. UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu, bu duruma kayıtsız kalamadı ve Tottenham’ı 3 – 0 hükmen mağlup ilan etti. Korona virüs salgınından olumsuz etkilenen Lacivert Beyazlı ekip, turnuvaya veda etti.

Tottenham, Premier Lig 2021 – 2022 sezonunda 15 hafta sonrasında 26 puana ulaştı. Manchester United’ın ardından bir puan fark ile 7. sırada yer alan Lacivert Beyazlı kulübün lider konumdaki Manchester City ile arasında 17 puanlık fark bulunuyor. Tottenham ekibi, son 5 maçında 2 beraberlik ve art arda 3 kez galibiyet elde etti. Takımdaki futbolculardan 13 tanesinin COVID-19 testleri pozitif çıkınca Tottenham, UEFA maçlarına çıkamadı.

Tottenham Hükmen Mağlup Sayıldı! 3 – 0

UEFA Kontrol, Etik ve Disiplin Kurulu, Tottenham’ı 3 – 0 skor ile hükmen mağlup olarak ilan etti. İngiliz takımı, UEFA Avrupa Konferans Ligi G grubu içerisinde Rennes, Vitesse ve Mura ile mücadele ediyordu. G grubunun lideri Rennes ile karşı karşıya gelmesi gereken Lacivert Beyazlı ekipte 13 oyuncunun korona virüs hastalığından mustarip olması planları bozdu. Tottenham, maça çıkamayınca hükmen yenik olarak sayıldı.

Bununla birlikte Tottenham, son 5 karşılaşmasında 2 galibiyet ve 2 tanesi art arda olmak üzere 3 mağlubiyet almış oldu. Total skoru 7 olan Lacivert Beyazlı takım, Vitesse’nin ardından 3 puan fark ile 3. olarak konumlanmış durumda. İngiliz ekibi, böylelikle turnuvaya veda etti. Hükmen galibiyet elde eden Rennes ise G grubundaki toplam puanını 14’e yükseltti ve liderlik koltuğunu kimseye bırakmıyor.

Tottenham Covid-19’un Ardından Liverpool İle Oynadı

Teknik direktör Antonio Conte, korona virüs kapsamında Rennes ile gerçekleştiremediği maçı 9 Aralık Perşembe günü oynayacaktı. Ancak 13 oyuncunun COVID-19 testinin pozitif çıkması İngiliz ekibini alıkoydu.

Lacivert Beyazlı ekip, COVID-19 vakalarının ardından ilk kez 19 Aralık günü Liverpool ile sahaya çıktı. Tottenham rakibi karşısında 2 – 2 skor ile beraberlik aldı.