Tottenham Kendi Sahasında Geriye Düştüğü Maçı Kazanmayı Başardı

İngiltere Premier Lig’in 12. Haftasında Tottenham, 21 Kasım Pazar günü kendi sahasında Leeds United’ı konuk etti. Tottenham Hotspur Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 1’lik skor ile kaybeden taraf konuk takım Leeds United oldu. Ev sahibi Tottenham’a kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Pierre Emile Höjbjerg ve Sergio Regulion kaydetti. Konuk takım Leeds United’ın karşılaşmadaki tek golünü ise Daniel James attı. Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Leeds United, İngiltere Premier Lig’de bu sezon 5. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi Tottenham, İngiltere Premier Lig’de bu sezon 6. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Tottenham ve Leeds United’ın Gol Dadikaları ve Kart İstatistikleri

İngiltere Premier Lig’in 12. Haftasında oynanan karşılaşmaya ev sahibi Tottenham, rakibi Leeds United karşısında LIoris, Tanganga, Dier, Davies, Höjbjerg, Winks, Emerson, Reguilon, Moura, Son ve Kane 11’i ile başladı. Diğer yandan konuk takım Leeds United ise rakibi Tottenham karşısında Meslier, Phillips, Cooper, Lıorente, Struijk, Forshaw, Dallas, James, Klich, Harrison ve Gelhardt 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 44. Dakikasında konuk takım Leeds United, Jack Harrison’ın asistinde Daniel James’in attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi. Maçın 58. Dakikasında ev sahibi Tottenham, Lucas Moura’nın asistinde Oierre Emile Höjbjerg’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 1 sona erdi. Maçın 69. Dakikasında ev sahibi Tottenham, oyuncusu Sergio Regulion’un attığı gol ile karşılaşmada 2 – 1’lik skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Tottenham, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Leeds United’ı 2 – 1’lik skor ile mağlup etti. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Tottenham’da Emerson; konuk takım Leeds United’da ise Gelhardt, Forshaw, Cooper ve Phillips maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Tottenham ve Leeds United’ın Premier Lig’deki Güncel Puan Durumu

İngiltere Premier Lig’in 12. Haftasında oynanan iki takım arasındaki bu mücadelede deplasmanda oynadığı maçı kaybeden konuk takım Leeds United, haftayı paun alamadan kapatan takımlardan biri oldu. Böylece konuk takım Leeds United, Premier Lig’de 11 puan ile on yedinci sırada kaldı. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi Tottenham, 3 puanı hanesine yazdırdı. Böylece ev sahibi Tottenham, Premier Lig’de puanını 1+ yaptı ve yedinci sıraya yerleşmiş oldu.