Tokyo Olimpiyatları Türk Sporcular İçin Nasıl Geçiyor

Covid-19 sebebiyle bir yıl ertelenen Tokyo Olimpiyatları; hızlı bir şekilde başladı. Sporun ve rekabetin en üst noktası olarak kabul edilen bu organizasyona çok sayıda Türk sporcu katılıyor. İlk günün ardından sporcularımızın madalya alamasalar da başarılı sonuçlara imza attıklarını söylemek mümkün!

Hatice Kübra İlgün Başarısıyla Dikkat Çekiyor

Ülkemizi 57 kiloda temsil eden milli tekvandocu Hatice Kübra İlgün; çok iyi başladığı olimpiyat oyunlarının devamını getiremedi. Son 16 turunda Kosta Rikalı rakibini eleyen İlgün; çeyrek finalde ABD’li rakibine mağlup oldu. Repesaj turunda Faslı rakibini mağlup eden temsilcimiz; bronz madalya maçına çıkmaya hak kazandı. Hatice Kübra İlgün; bronz madalya için İranlı Kimia Zenoorin Alizadeh ile karşılaşacak.

Milli Atıcı Ömer Akgün Kategorisini Dördüncülükle Tamamladı

Milli atıcı Ömer Akgün; Asaka Atış Alanı’nda yapılan 10 metre havalı tüfek finalinde ülkemizi son derece iyi bir şekilde temsil etti. Sekiz sporcunun katıldığı yarışlarda başarısıyla dikkat çeken Akgün; adını son dörde yazdırmayı başardı. Ancak, bronz madalya alma fırsatını küçük bir farkla kaçırdı. İlk sırayı ABD’li sporcu alırken ikinci ve üçüncü sırayı ise Çinli sporcular paylaştılar.

Milli Tekvandocu Hakan Reçber Başarısıyla Dikkatleri Üzerine Çekti

Tokyo Olimpiyatları’nda bilhassa tekvando kategorisinde oldukça iyi performans sergiliyoruz. 68 kiloda mücadele eden milli sporcumuz Hakan Reçber; çeyrek finale çıkma başarısını gösterdi. Son 16 turunda Brezilyalı rakibi Edival Pontes ile karşılaşan Reçber; maçı 25-18 kazanarak adını çeyrek finale yazdırdı.

Tekvando kategorisindeki karşılaşmalar; yoğun önlemler altında gerçekleştiriliyor. Bilhassa Covid-19 önlemleri çok sıkı bir şekilde uygulanıyor. Hem zemin hem de antrenör ve sporcuların yer aldığı alanlar; Japon görevliler tarafından düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Herkesin bildiği gibi Tokyo Olimpiyatları; Covid-19 sebebiyle seyircisiz olarak düzenleniyor.

Yüzme Yarışları Heyecanlı Bir Şekilde Geçiyor

Tokyo Olimpiyatları’nın merakla beklenen kategorilerinden birisi de yüzme! İlk gün yapılan yarışlarda sürprizler de yaşandı. Erkekler 400 metre serbest kategorisinde Tunuslu yüzücü Ahmed Hafnaoui; altın madalya kazandı. 18 yaşındaki sporcu; güçlü rakiplerini ekarte ederek önemli bir başarıya imza attı.