TOFAŞ ING Basketbol Süper Lig’de Türk Telekom’u Devirdi

ING Basketbol Süper Ligi 30. ve normal sezonun son maçında TOFAŞ, 25 Nisan Pazar günü deplasmanda Türk Telekom’a konuk oldu. İki takım arasındaki bu mücadeleyi konuk takım TOFAŞ, 95 – 87 kazandı. Bu sonuç ile birlikte kendi evinde oynadığı maçı kaybeden başantrenör Burak Gören önderliğindeki Türk Telekom, bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 13. Mağlubiyetini almış oldu.

Öte yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan baş antrenör Hakan Demir yönetimindeki TOFAŞ ise bu sezon ING Basketbol Süper Ligi’nde 19. Galibiyetini elde etmiş oldu. İki takım arasındaki bu mücadelenin en skorer isimleri ise Türk Telekom’da atıtğı 17 sayı ile Foster, 16’şar sayı Johnson ve Wiltjer ve 15 sayı ile Dekker olurken; TOFAŞ’ta attığı 21 sayı ile Christon, 15’er sayı ile Phillip ve Zubcic ve 13 sayı ile Simmons oldu.

TOFAŞ ve Türk Telekom Maçının Detayları

ING Basketbol Süper Ligi 30. ve normal sezonun son maçında Ankara Spor Salonu’nda TOFAŞ ile Türk Telekom kozlarını paylaştı. Karşılaşmanın birinci periyotunu ev sahibiTürk Telekom, 25 – 23 önde kapattı. Maçın ilk yarısını ise konuk takım TOFAŞ, 48 – 52 önde tamamladı. Maçın üçüncü periyotunu yine konuk takım TOFAŞ, 64 – 66 önde bitirdi. Mücadelenin dördüncü ve son çeyreğinde de üsünlüğü elinde bulunduran taraf konuk takım TOFAŞ, deplasmandaki rakibi Türk Telekom’u 87 – 95 mağlup etti.

TOFAŞ ve Türk Telekom Maçındaki Oyuncuların Sayı Dağılımı

ING Basketbol Süper Ligi 30. ve normal sezonun son maçında TOFAŞ, deplasmandaki rakibi Türk Telekom’u 95 – 87 yendi. İki takım arasındaki bu mücadele sahada yer alan yuncuların maç sonundaki sayı dağılımı ise şöyle oldu: Türk Telekom’da Johnson 16, Gani Erdi Gülaslan 2, Dekker 15, Foster 17, O’Bryant 13, Can Korkmaz 2, Samet Geyik 6 ve Wiltjer 16 sayı atarken; TOFAŞ’ta Zubcic 15, Berkan Durmaz 4, Berk İbrahim Uğurlu 10, Simmons 13, Phillip 15, Purcell 11, Christon 21 ve Muhsin Yaşar 6 sayı attı.