TOFAŞ AVRUPADA MAĞLUP

FIBA Şampiyonlar Ligi play-off turu I Grubu maçları kapsamında yapılan mücadelede temsilcimiz TOFAŞ, evinde ağırladığı İsrail temsilcisi Hapoel Unet-Credit’e 93-81’lik skorla mağlup oldu.

Zubcic ve Berk Uğurlu’nun yapmış olduğu skor katkılarıyla maçta dengeyi bulmaya ve öne geçmeye çalışan temsilcimiz Tofaş Hapoel ekibinin yetenekli oyuncusu Harris’i durdurmakta problemler yaşayınca salondan 93-81 mağlubiyet ile ayrıldı.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Maça etken bir şekilde başlayan temsilcimiz Tofaş dakikalar 5’i gösterdiğinde 6 sayı fark atarak 12’ye 6’lık skorla öndeydi. Harris ile etkileyici bir performans ortaya koyan İsrail temsilcisi karşısında serbest atış çizgisi civarında iyi oynayarak üstünlüğünü kaybetmeyen temsilcimiz Tofaş hücumda da istediği performansı ortaya koymayı başarınca ilk çeyreği 8 sayılık farkla 25’e 17’lik skor avantajı ile bitirmiş oldu. 

İkinci çeyreğe McGee ve Johnson’un etkili performansı sonucu yaptığı katkılarla başlamış olan İsrail temsilcisi Karşılaşmada dakikalar 14’ü gösterirken mücadelede ilk kez öne geçme başarısını gösterdi ve skoru 29-30’a getirdi bu dakikalarda müdafaa hattında problemler yaşayan temsilcimiz Tofaş’ın hatalarını iyi değerlendiren İsrail ekibi Hapoel boyalı alanda etkin bir performans göstererek temsilcimize 7 sayılık bir fark aşmayı başardı ve skoru 31-38’e getirdi.  Molanın ardından kendine gelen temsilcimiz Tofaş aradaki farkı kapatarak devreyi 45 45 eşitlikle bitirdi ve soyunma odasına bu skorla gitti.

İKİNCİ DEVRE

Karşılaşmanın 3. periyodunda da em İsrail temsilcisinin hem de temsilcimiz Tofaş’ın skor bulmaya açık performansı sürdü. Miles’in çizginin ardından bulmuş olduğu ritim ile birlikte oyunu hareketlendiren İsrail temsilcisi dakikalar 22 gösterdiğinde farkı 8’e çıkartarak skoru 45-53’e getirdi. 

Bursa temsilcisi farklı tekrar eritmeye çalışsa da İsrail temsilcisinin yetenekli oyuncuları Miles ve Harris’in ortaya koyduğu performans sayesinde Hapoel 3. çeyreği 4 sayılık farkla 72-68 önde bitirdi. Son çeyreğe planladığım gibi başlamamış olan temsilcimiz Tofaş savunmada yapılan hatalar ve müdafaa organizasyonlarında da istenileni veremedi. 

İsrail temsilcisinin boyalı alandan olmuş oldu sayılarla karşılaşmada 34 dakikalar oynanırken Ford çift hanelere çıktı ve durum 11 sayı farkla 70-81 oldu. Zubcic ve Berk Uğurlu’nun yapmış olduğu skor katkılarıyla maçta dengeyi bulmaya ve öne geçmeye çalışan temsilcimiz Tofaş Hapoel ekibinin yetenekli oyuncusu Harris’i durdurmakta problemler yaşayınca salondan 93-81 mağlubiyet ile ayrıldı.