TFF 1.Lig’de 2021 – 2022 Sezonu Nasıl Geçecek

TFF 1.Lig’de 2020 – 2021 sezonu büyük heyecanla geçti. 34 haftalık maratonun ardından Adana Demirspor, Giresunspor ve Altay; Süper Lig’e çıkmayı başardılar. Buna ek olarak, Türkiye Süper Ligi’nde son dört sırayı alan Denizlispor, Ankaragücü, Gençlerbirliği ve BB Erzurumspor; önümüzdeki sezon TFF 1.Lig’de yer alacaklar.

TFF 1.Lig’de 2021 – 2022 sezonu; Süper Lig’den gelen dört takımdan dolayı geçmiş yılların aksine 19 takımla oynanacak.

Nihat Özdemir TFF 1.Lig Hakkında Değerlendirmelerde Bulundu

TFF Başkanı Nihat Özdemir; 24 Mayıs 2021 tarihinde yapmış olduğu basın toplantısında TFF 1.Lig hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Buna göre, TFF 1.Lig; önümüzdeki sezon 19 takımla oynanacak. Bu durumun bir sonucu olarak her hafta bir takım bay geçecek. Kulüp temsilcilerinin yapmış olduğu 20 takımlı TFF 1.Lig teklifine olumlu yaklaşmadıklarını ifade eden Özdemir; yaşanacak yoğun fikstürü en geç iki yıl içerisinde çözüme kavuşturmak istediklerini de belirtti. Bir başka deyişle, TFF 1.Lig’de de iki yıl sonra takım sayısı 18 olacak.

TFF 1.Lig’de VAR Sistemi Uygulanacak Mı?

TFF Başkanı Nihat Özdemir; VAR sisteminin bundan sonra futbol için vazgeçilmez olduğunu ifade etti. Hem Süper Lig’de hem de dünyadaki tüm futbol organizasyonlarında kullanılan VAR sisteminin en kısa sürede TFF 1.Lig’e de getirilmesi hedefleniyor. Bu konudaki çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Nihat Özdemir; bazı stadyumların elverişsiz şartlarından dolayı VAR sistemi için bir süre daha bekleneceğini sözlerine ekledi.

Nihat Özdemir; TFF 1. Lig Playoff maçlarında VAR teknolojisinden faydalanıldığını belirtti. Özellikle Altınordu ile Samsunspor arasında oynanan mücadelede birçok pozisyonun VAR sayesinde çözüldüğünü ifade etti. Herkesin bildiği üzere o maçta hem penaltı hem de kırmızı kart vardı. Maçı kaybeden Samsunspor; Türkiye Süper Ligi hayallerine veda etmişti. Nihat Özdemir; kaybetmesine rağmen Samsunspor başkanının kendisine teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Nihat Özdemir; son olarak TFF 1.Lig finalinin İzmir yerine İstanbul’da oynanması konusuna değindi. Göztepe Stadı’nın bakımda olmasından dolayı böyle bir karar aldıklarını söyleyen Nihat Özdemir; ilerleyen yıllarda bu durumu telafi edebileceklerini ifade etti.