Terim’in Tercihleri 4 Puana Sebep Oldu

Galatasaray’da Kasımpaşa ve Trabzonspor maçlarında yaşanan puan kayıplarından sonra fatura Fatih Terim’in ikinci yarılarda yaptığı oyuncu değişiklerine kesildi. Her iki maçta da öne geçmeyi başaran Sarı kırmızılılar, skoru koruyamadı ve sahadan 1’er puanla ayrılmıştı.

2 Maçtada Aynı Senaryo

Genç ve dinamik bir kadro stratejisi kuran ve buna göre transferlerini gerçekleştiren Galatasaray, ikinci yarılarda yaşadığı oyundaki düşüşü ve oyuncu tercihleri yüzünden yaşadığı puan kayıpları son haftalarda en çok eleştirilen konu oldu. Milli araya girmeden önce Kasımpaşa ile karşılaşan Galatasaray, ilk yarıdaki akıcı ve tempolu oyunuyla birlikte öne geçmeyi başarsa da ikinci yarıda oynanan oyun geriye gitmiş ve sahadan 1 puanla ayrılmak zorunda kalmıştı.

Maçtan sonra en çok tartışılan olay Fatih Terim’in oyuncu değişikliği oldu. Taylan’ın yaptığı top kaybı ile hatalı gol yiyen Sarı kırmızılılar, sahadan 1 puanla ayrılırken eleştiri konusu Taylan olmuştu. Trabzonspor maçında da aynı senaryoyu yaşayan Sarı kırmızılı takım, asıl sorunun takımın ikinci yarılarda oyun olarak geriye gitmesiyle yorumlandı ve Fatih Terim’in oyuncu tercihleri maçın gidişini kötü yönde etkilediği görüldü.

Terim Lazio Maçıyla Bunu Çözmek İstiyor

Trabzonspor maçında oyun üstünlüğüyle beraber golleri de bulan Sarı kırmızılılar, aynı Kasımpaşa maçında olduğu gibi devreye girerken son dakikada gol devreye 2-0 ile gidememesine sebep oldu. İkinci yarıya Tecrübeli teknik adamın 2 yeni hamlesiyle başlayan takım iyi başlamadı. İlk yarının hücumdaki lideri Morutan, yerini Aytaç’a Emre Kılınç yerine ise Ryan Babel girdi. Hücumdan oyuncu eksiltip savunmaya takviye yapmak isteyen Tecrübeli teknik adamın hamleleri ters tepti.

Maçtan sonra Terim’e, Morutan’ın oyundan çıkmasıyla ilgili sorulan sorulara, sol tarafı defansif anlamda güçlendirmek için Aytaç’ı oyuna aldığını söylese de yenilen 2.gol o bölgeden geldi. Morutan’ın defansif olarak yeterli bulmayıp oyundan aldığını söylese de İlk yarıda Morutan’ın sağ taraftaki etkinliği Hamsik’in atağa çıkmasını kısıtlamıştı. Morutan’ın oyundan çıkıp Aytaç’ın oyuna girmesiyle daha rahat ileriye deplase olan Hamsik ikinci golde mükemmel bir koşunun ardından sol taratan Nwakaeme’ye attırdığı gol ile skoru 2-2’ye getirmişti.