Terim’den Kayseri Maçına Farklı 11

Lazio galibiyetinden sonra ligin 5.haftasında evinde Alanyaspor ile karşılaşan Galatasaray, kötü performansının yanı sıra sahadan mağlup ayrılmasıyla birlikte Fatih Terim’in 4 oyuncuyu yedek kulübesine çekeceği öğrenildi.

4 Oyuncu Yedeğe Çekilecek

Avrupa ligine 3 puanla başlamanın yanı sıra sahadaki futbol anlayışıyla taraftarından alkış alan Galatasaray, Alanyaspor karşısında oynadığı futbolla herkesi şaşkına çevirdi. Kasımpaşa ve Trabzonspor maçlarında öne geçtikten sonra skoru koruyamayan ve puan kaybı yaşayarak taraftarını üzen Sarı kırmızılılar, Alanyaspor karşısında da taraftarını üzdü.

Sarı kırmızılı taraftarlar tarafından sert eleştirilere maruz kalan Fatih Terim, Kayserispor maçında 4 oyuncuyu yedek kulübesine çekecek.

Alanyaspor maçından önce rotasyon yapmak için çok düşündüğünü ancak tercihini bu yönden kullanmadığını söyleyen tecrübeli çalıştırıcı, maç sonrasında bunu pişman oldu. Kayserispor karşısında farklı bir ilk 11 kurgusu düşünen tecrübeli teknik adam, geriden kalan 3 maçın ardından puan kaybı yaşamak istemiyor. İmparator, Yedlin, Taylan, Morutan ve Halil’i yedek kulübesine çekmeyi planlıyor.

Mohamed, Emre ve Assunçao ilk 11’e

Alanyaspor karşısında maça iyi başlayan Yedlin, ikinci yarıda yaptığı basit top kayıpları sonucunda hem Terim’den hemde taraftardan tepki görmüştü. Maç sonrasında Türk Telekom Stadında ıslıklanan Amerikalı sağ bek, büyük tepki gördü. Tecrübeli çalıştırıcı , bu performansından dolayı Kayserispor maçında Yedlin’e şans vermeyeceği ve yerine Alpaslan’ın oynayacağı öğrenildi. Bir diğer formsuz isim Taylan Antalyalı ise son maçta isteneni verememesi üzerine Fatih Terim’in Assunçao’yu hazırladığı ve Kayseri maçında oynatacağı öğrenildi.

İlk yarıda yaptığı birçok top kaybıyla hücumda verimsiz bir görüntü çizen Halil’in yorgunluğu sebebiyle Kayserispor maçında dinlendirileceği ve yerine Mohamed’in ilk 11’de şans bulacağı söyleniyor. Tecrübeli çalıştırıcı, Lazio karşısında oynadığı futbolu Alanyaspor’a karşı gösteremeyen Morutan’ın da dinlendirmek istiyor. Son maçta ikinci yarı oyuna giren Emre Kılınç’ın hücumdaki hareketliliğini beğenen İmparator, Kayserispor deplasmanında Milli oyuncuya yer vereceği öğrenildi.

Alanyaspor’a karşı yapılmayan rotasyonu Kayserispor maçında yapmayı düşünen Terim, Ekim ayına kadar sürecek olan yoğun maç takviminin hesaplarını yapıyor. 68 yaşındaki çalıştırıcı, Alanyaspor karşısında takımdan beklemediği kötü performansı Kayserispor maçında yaşamamak için kollarını sıvadı. Son maçta gördükleri tepki yüzünden olumsuz sinyaller veren Babel, Yedlin ve Ömer Bayram ile Terim bizzat görüşecek.