TERIM İÇIN SÜRPRIZ TEKLIF

31 Mayıs’ta sözleşmesi bitecek olan Fatih Terim’in Galatasaray’daki geleceği merak konusu olurken Terim’in önünde çeşitli alternatifler yer alıyor.

Mevcut başkan Mustafa Cengiz’in birlikte yola devam etmeyeceklerini ifade ettiği tecrübeli teknik adam için başkan adayları birlikte çalışmak istediklerine dair ortak bildiri yayınlamıştı. Yeni sezonda Galatasaray’ın başında olup olmayacağı netlik kazanmayan Terim için sürpriz bir teklif de var.

Galatasaray’da gündemin baş aktörlerinden olan Fatih Terim’in Mustafa Cengiz görevde olduğu sürece kulübün başında olamayacak olması ve pandemi süreci sebebiyle kongrenin ertelenmesi ihtimali Terim’in geleceğinin belirsizliğinin sürdürmesine neden oldu. Başkan adaylarının sıcak mesajlar verdiği ve birlikte çalışmak istediklerini açıkladıkları Terim ise son iki sezondur iyice yıpranmış durumda. Tecrübeli antrenörün önünde birkaç seçenek bulunuyor.

Bu seçeneklerin ilki kendisiyle çalışmayı düşünen başkan adaylarından birisini beklemek. Ancak bu süreç biraz uzun sürebilir. İkinci bir seçenek olarak ise Katar Milli Takımı’ndan gelen 1.5 yıllık teklif var. Terim bu teklifi de değerlendirebilir. Üçüncü olarak son iki sezondur oldukça yıpranan, yorulan Terim’in bir süreliğine dinlenmesi de söz konusu olabilir.

FIFA’DAN DA TEKLIF VAR

Fatih Terim’in önünde bulunan dördüncü bir teklif de var. FIFA’dan gelen teklifte tecrübeli teknik adamın dünya futbolunun patronu için görev yapması söz konusu. Bizzat FIFA Global Futbol Direktörü Arsene Wenger tarafından yapılan teklif, henüz Galatasaray ile yol ayrımında olan Terim için hala masada duruyor. Teklif ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmazken gelen ilk bilgilere göre Arsene Wenger Terim’den futbola dair bilgilerini paylaşması ile yeni ve genç teknik direktör adaylarına hocalık yaparak onları yetiştirmekten sorumlu olmasını istedi.

YARDIMCILARI ÖZGÜR

Fatih Terim ile beraber sözleşmeleri bitecek olan yardımcılar Ümit Davala, Levent Şahin, Necati Ateş, Selçuk İnan, Albert Riera, Fadıl Koşutan’a serbestlik tanındı. Bu isimlerin istedikleri takımlarla anlaşmakta özgür oldukları söylendi. Ümit Davala ile Levent Şahin, ProLisans sahibi oldukları için herhangi bir takımda teknik direktörlük yapabilir. Necati Ateş, Riera ve Selçuk İnan ise alt yapılarda çalışmaya devam