Temsilcimiz Beşiktaş’ın Sporting Lizbon Deplasmanından Kötü Aldığı Sonuç

Avrupa ligine Play-off turundan katılma şansını ise çok aza indirdi ve katılabilmesi çok zor hale geldi. Şampiyonlar ligi C Grubu’nda mücadele eden temsilcimiz Beşiktaş, şampiyonlar liginin 4. Maçından da mağlup ayrıldı ve 4 maçta 4 mağlubiyet aldı.

Temsilcimiz Beşiktaş bu sonuçlar ile iki maçı kalmasına rağmen Şampiyonlar liginde yoluna devam etme şansını kaybetti ve gruptaki diğer kötü durumda olan Sporting Lizbon karşısında aldığı iki mağlubiyet ile Avrupa ligine katılma şansını kaybetti maçın kahramanı ise Sporting Lizbon’un genç teknik direktörü Ruben Amorim en üste yazılabilecek isimdi. Beşiktaş veda etmiş oldu.

Sahada oldukça iyi bir oyun planı ile takımını sahaya süren Ruben Amorim, takımının en önemli isimlerden biri olan Pedro Poro sakatlanmasına rağmen sahada temsilcimizi oldukça iyi analiz etmiş önemli isimlerinden bir tanesini maçın başında sakatlığa kurban vermesine rağmen sahada oldukça iyi bir strateji ve rakip analiz ile oyuna hâkim olan galibiyeti gerçekten hak eden bir performans sergiledi.

FENERBAHÇE’DEKİ GOLCÜ ARAYIŞLARI

Türk oyuncu Mevlüt Erdinç ise 428 karşılaşmada 142 gol atan oyuncu sarı lacivertli forma ile de 19 maç ta 4 gol kaydede bilerek 0,28 den 0,21 düşen bir gol ortalaması yakaladı.

Islam Slımanı ise sarı lacivertli takımdan önce 292 karşılaşama 11 gol atarken 0,38 ortalaması olan oyuncu Fenerbahçe de 25 karşılaşmada 5 gol ile 0,020 ortalama yakaladı.

Mıchael Frey ise 257 karşılaşmada 80 gol ile 0,31 ortalaması olan oyuncu sarı lacivertli forma ile de 23 maç 5 gol ile 0,21 ortalama yakaladı.

İstatistiklerin en iyisi ile Vedat Muriç ‘ e ait oldu. Sarı lacivertli takımdan önce 210 karşılaşmada 64 gol atıp 0,30 ortalama yakalayan oyuncu sarı lacivertli takım da ise 36 karşılaşmada 17 gol ile 0,47 ortalamaya çıkmıştı.

Alanyaspor’un Çıktısı

Teknik adam Bülent Korkmaz daha sonra hücum organizasyonları üzerine de takımını geliştirdi ve geride kalan haftalara baktığımızda Alanyaspor oyununu her kısmını oynayabilen bir takım haline geldi.

Maç 0 – 0 devam ederken başarılı performans sergiliyor.

Geri düştüğünde başka bir plan ile oynuyor öne geçtiğinde başka bir planla oynuyor. Teknik adam Bülent Korkmaz kendini oldukça geliştirmiş ve oyunun her safhasında oyuna etki eden, yapması gereken ne ise onu yapan bir takım kurgusu ile karşımıza çıktı ve takdiri hak eden bir performansa sahip.