Temsilcimiz Beşiktaş Şampiyonlar Ligi Rüyasından Lizbon’da Uyandı

Kara kartal Şampiyonlar Liginde yoluna devam edebilmek için Portekiz temsilcisi Sporting Lizbon ile deplasmanda oynadığı maçta 4 – 0 gibi net bir skor ile mağlup oldu.

Temsilcimiz Beşiktaş kendi evinde 1 – 4 kaybettiği maç ile deplasmanda galibiyet alıp hem Şampiyonlar liginde şansını devam ettirip hem de Avrupa ligine devam etme şansını arttırabilirdi fakat işler istendiği gitmedi ve Teknik direktör Sergen Yalçının ekibi ve öğrencileri kötü bir futbol sergiledi ve Şampiyonlar liginde sonraki tur adına şansını kaybetti.

Saha İçinden Sporting Lizbon Beşiktaş Maçına Bakalım

Ev sahibi 9. Dakikada oldukça net bir pozisyon yakaladı. Daha önceki maçlarda olduğu gibi Beşiktaş’ın rakipleri kanat organizasyonları ile etkili olmayı bildi. Sol kanattan getirilen topta arka direkte Paulinho boş kaleye şutunu çekti fakat top direkten auta çıktı.

14. Dakikada temsilcimiz Beşiktaş uzun top ile rakip kaleye hızlıca gitti Cyle Larin’in şutunu rakip kaleci kurtarıyor. Bu pozisyon öncesinde ve sonrasında ev sahibi oyunun hâkimi olan taraf oldu.

23’te daha önce sakatlanan Poro yerine Esgaio girmişti. Esgaio sağ iç çaprazda topla buluştu ve bu vuruşu savunma engelledi.

27. dakikada yaşanan karabol neticesinde Top Atibanın önünde kaldı Atibanın vuruşunda top kalecide kaldı.

Kontrol Sporting Lizbon’daydı

29’da Rıdvan rakibi Gonçalves’e yaptığı kontrolsüz müdahale ile ceza sahasında rakibini düşürdü ve penaltı kararı çıktı. Gonçalves’in iyi bir penaltı vurusu yapması sonucunda skor 1 – 0 oldu.

38. dakikada iyi bir geçiş hücumu yapan ev sahibinde atılan ara pasta sağ kanat Gonçalves vurdu ve spor 2 – 0 oldu.

41. dakikada ev sahibi kazandığı top ile ani hücuma çıktı ceza sahası çevresinde topla buluşan Paulinho sert bir vuruş yaptı ve skoru 3 – 0’a getirmeyi başardı. İlk yarı bu skor ile tamamlandı.

İkinci yarıda da etkili olan yine ev sahibi ekip oldu.

55’te Nunes’in vuruşunda ersin başarılı oldu.

56’da Reis’in topu Welinton’dan sekti top Sarabia’nın önüne düştü ve pozisyonu değerlendirmeyi bildi skor 4 – 0’a geldi.

Gol sonrasında oyuncu değişiklikleri ile oyun biraz soğusa da ev sahibi daha çok baskın olan taraf olmaya devam etse de rölantiye aldı.

71. dakikada sonradan oyuna giren Can Bozdoğan kafa vuruşu ile topu uzak köşeye yolladı ve Ghezzal müsait pozisyonda basit pozisyondan faydalanamadı.

77. dakikada ev sahibi ekip ceza sahası içine yerden orta gönderdi. Bragança yaptığı vuruş ile kaleyi bulamasa da tehlikeli bir pozisyon oldu.

85’te uzon topla atağa çıkan ev sahibinde nuno santos topla buluştu ceza sahasına girip yaptığı vuruş yan ağlarda kaldı.

90. dakikada Josef De Souza yaptığı sert müdahale ile 2. Sarı karttan kırmızı kart ile oyun dışı kaldı.