TEKNİK DİREKTÖRLÜK GÖREVİ SADECE 10 DAKİKA SÜRDÜ

Leroy Rosenior, futbol camiasına çok ilginç bir olayla adını yazdırdı. 2007 senesinde Torquay United’a teknik direktör olarak sözleşme imzalayan Rosenior, kulüpte sadece 10 dakika görev alabildi. Bu olayla genç teknik adam, futbol tarihinin en kısa süren teknik direktörlük görevini gerçekleştirmiş oldu. İşte o ilginç olayın detayları…

Leroy Rosenior’un kariyerinde yaşadığı bu ilginç olay Torquay United Kulübü’ne imza atmasıyla yaşandı. İngiltere 2. Ligi’nin 2006 – 2007 sezonunu 24. Sırada bitiren Torquay United bu sonucun ardından teknik direktör Keith Curle’yi görevden aldı. Kulübün yönetim heyeti, kısa bir süre içerinde takımın başına geçmesi için teknik direktörlük arayışına başladı.

Daha önce 4 yıl boyunca kulüp için çalışan Leroy Rosenior için karar kılındı. Kulüp, 17 Mayıs 2007 tarihinde yaptığı bir açıklamayla Leroy Rosenior ile anlaşma sağlandığını duyurdu. Bu açıklama genç teknik çalıştıran için ömür boyu unutamayacağı bir olayın başlangıcı oldu.

KULÜBÜN HİSSELERİ SATILINCA GÖREVİNDEN OLDU

2006 – 2007 sezonu Torquay United Kulübü için oldukça kötü geçti. İngiltere’nin üçüncü kademesi olan 1. Lig’i 24. sırada tamamlayan takım, bu sıralamayla 2. Lig’e düştü. Bu talihsiz olayın yanında kulüp mali anlamda büyük sıkıntılar yaşıyordu.

Leroy Rosenior için resmi prosedür çalışmalarının başladığı sırada kulüp Başkanı Mike Bateson, ilginç bir telefon görüşmesi yaptı. Kulüp Başkanı, kulüp yönetiminde üstünlük kurarak söz sahibi olmak ve Torquay United’ın %51 oranında hisselerini satın almak isteyen bir konsorsiyum ile telefon görüşmesi yaptı.

Bateson mali sıkıntılar yaşayan kulübü için bu teklifi hemen kabul etti ve devir işlemlerinin gerçekleşmesi için çalışmalara başlandı. Leroy Rosenior ile anlaşmaya varılan 17 Mayıs günü, kulübün en büyük hissedarı Chris Boyce oldu.

Kulübün yeni söz sahibi Chris Boyce ve ekibi, Birleşik Krallık vatandaşı olan Leroy Rosenior ile çalışmak istemediklerini belirttiler. Genç teknik adam ile kulüp arasında imzaların atılmasının yalnızca 10 dakika sonrasında, Rosenoir’un sözleşmesi tek taraflı fesh edildi. Leroy Rosenior, Torquay United Kulübü’nde sadece 10 dakika görev alabildi.

EN KISA SÜRE GÖREV YAPAN TEKNİK DİREKTÖRLER LİSTESİNDE TÜRK İSİMLER

Leroy Rosenior’un 10 dakikalık görevi, “bir kulüpte en kısa süre görev yapan teknik direktörler” listesinde onu zirveye taşıdı. İbrahim Üzülmez ve Yılmaz Vural da Türkiye’de Leroy Rosenior ile aynı kaderi paylaşan diğer teknik direktörler.

İbrahim Üzülmez, Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşaspor ile anlaşarak 2019 yılında teknik direktörlük göreviyle takımın başına geçti. Resmi olarak imzaların atılmasının 4 sonrasında, kulüp kendi internet sitesinden yaptığı açıklamada İbrahim Üzülmez ile yolların ayrıldığını duyurdu.

Süper Lig’de, bir kulüpte en kısa süre görev yapan teknik direktörler örneğinin bir diğer ismi ise Yılmaz Vural oldu. 2015 yılında Gençlerbirliği ile anlaşan tecrübeli teknik adam, yeni takımının başında sadece 1 maçta görev alabildi. Yılmaz Vural, Ankara temsilcisinde sadece 6 gün kaldı.