Teknik Direktör Arayışındaki Beşiktaş’ta Yeni Aday

Süper Lig’in 18’inci haftasında kendi sahasında ağırladığı Göztepe’yi geriden geldiği maçta 2-1 mağlup ederek geçici teknik direktörü Önder Karaveli ile çıktığı 3 maçtan 7 puan toplayarak toparlanmaya başladığının sinyallerini veren Beşiktaş’ta Önder Hoca’nın iyi performansı kafaları karıştırsa da teknik direktör arayışı devam ediyor.

Hem yerli hem de yabancı teknik direktör arayışlarını aralıksız sürdüren Beşiktaş’ta gündeme gelen son ismin bir dönem Fenerbahçe’nin de gündemine gelen Vitesse teknik direktörü Thomas Letsch olduğu iddia ediliyor.

Beşiktaş Hocasını Hollanda’da Buldu

Süper Lig’in 16’ıncı haftasında oynanan Kayserispor maçından önce teknik direktörü Sergen Yalçın ile karşılıklı olarak anlaşarak yollarını ayıran Beşiktaş’ta, Sergen Yalçın’dan boşalan koltuğa geçici olarak oturtulan Önder Karaveli’nin performansı camiayı memnun etmiş durumda.

Siyah Beyazlı takımın başında çıktığı 3 maçta 2 galibiyet ve 1 beraberlik alarak 7 puan toplayan Önder Karaveli’nin performansı ve takıma olan aidiyeti, teknik adamın kalıcı olmasına dair isteği arttırsa da yine de daha tecrübeli bir teknik direktör fırsatı yakalanması durumunda anlaşmak isteyen Beşiktaş’ta arayışlar sürüyor.

Birçok teknik adamla temasa geçen ve en ciddi aday olarak Estoril’in teknik direktörü Bruno Pinheiro ile anlaşma sağlayamayan Beşiktaş’ta yerli ve yabancı teknik direktörlere dair görüşmeler devam ederken, basında yer alan son haberler Kara Kartalların Hollanda temsilcisi Vitesse’nin başında geçtiğimiz sezondan bu yana görev yapan Thomas Lesch olduğu belirtiliyor.

Vitesse’nin hocası olarak sahaya çıktığı 68 maçta 38 galibiyet, 13 beraberlik ve 17 mağlubiyet alan ve 1.87 puan ortalaması tutturan teknik adam, son zamanlarda parlayan hocalardan birisi.

PSV Eindhoven’ın teknik direktörü Roger Schmidt’in yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra RB Salzburg’da çeşitli pozisyonlarda görev yapan Letsch’in en ciddi teknik direktörlük tecrübesi olarak şu an görev yaptığı Vitesse takımını söylemek mümkün. Genel olarak 3-5-2 formasyonunu tercih eden ve UEFA Pro Lisans sahibi olan 53 yaşındaki teknik direktörün 2023 senesine kadar sözleşmesi devam ediyor.

Önder Karaveli İhtimali Var

Süper Lig’in 18’inci haftasında kendi sahasında ağırladığı Göztepe karşısında geriye düştüğü maçtan galip ayrılan Beşiktaş’ta geçici teknik direktör olarak görev yapan Önder Karaveli’nin başarılı performansı dikkat çekiyor.

47 yaşındaki çalıştırıcının çıktığı 3 maçta aldığı 7 puan ve takıma yaptığı olumlu dokunuşların yanı sıra takımla olan iletişimi, camianın içinden gelen bir profesyonel olması ve altyapıdaki oyuncularla olan ilişkisi gibi pek çok olumlu yanı, Önder Hoca’nın Beşiktaş taraftarının gönlünü kazanmasını sağladı.

Kendisine sorulan teknik direktörlük sorularına Beşiktaş’ın içinde olduktan sonra hangi görev olursa olsun her göreve hazır olduğunu ifade eden Önder Karaveli’nin Başkan Ahmet Nur Çebi’den de destek almış olması Önder Hoca’nın en azından bir süre daha takımı idare edeceğinin sinyalleri olarak algılanabilir.