Teknik Adam Bir Türk Takımdan Teklif Aldığını Açıkladı

Geçmiş zamanda Roma’da çalışmış olan ve adı sık sık İspanyol ekipler ile hatırlanan tecrübeli Teknik Direktör Eusebio Di Francesco Türkiye’den teklif aldı.

Önceki yıllarda Roma’da çalışmış olan ve adı sık sık İspanyol ekipler ile anılmış olan başarılı Teknik Direktör Eusebio Di Francesco, Türkiye’deki bir takımdan teklif aldığını resmen açıkladı. Son dakika olarak açıklama yapan teknik hoca, Türk takımından teklif aldığını duyurunca da, oklar dikkatleri çeken ekip Ersun Yanal ile yollarını ayıran ve Teknik Direktör arayışında bulunan Fenerbahçe ekibine çevrildi.

Fenerbahçe Olabilir

İtalyan teknik hocanın geçmişinde yer alan Lanciano, Pescara, Lecce, Sassuolo, Roma ve Sampdoria ekiplerinin ötesinde Fenerbahçe de olur mu? sorusunu sorduran süreçte 50 yaşındaki çalıştırıcı, her türlü yeni tecrübeye açık olduğunu ve Türkiye’deki bir kulübün yanı sıra, birkaç milli takımdan da teklif aldığını belirtti.

Sezona her ne kadar şampiyonluk parolası ile de başlamış olsa, ligin ikinci yarısında tüm performansını kaybeden sarı lacivertli takım, bu süreçteki olumsuzluğun ardından teknik adam Ersun Yanal ile de yollarını ayırmış ve uzun bir süredir kendine yeni bir çalıştırıcı arayışını sürdürüyordu.

Öte yandan kanaryanın adı, Erol Bulut, Tayfun Korkut, Mircea Lucescu, Yalçın Koşukavak ve Hüseyin Eroğlu ile de anılmıştı.