Takımlardan Transfer Haberleri

Yaz sezonunda takımlarda transfer çalışmaları son hızla devam ediyor. Beşiktaş güçlü bir kadro kurmak adına yeni isimlerle görüşmeye başladı. Trabzonspor Sörloth için temaslarını sıklaştırdı. Galatasaray ise önemli mevkilere yeni transferler arıyor.

BEŞİKTAŞ KADROYU GÜÇLENDİRİYOR

Kara Kartallarda, efsane teknik adam Sergen Yalçın’ın önderliğinde transfer görüşmeleri gerçekleşiyor. Yalçın’ın gündeminde şu aralar Belçikalı Dries Mertens yer alıyor. Siyah beyazlı takımda birçok oyuncuya ihtiyaç var. Geçen sezon Napoli’de sadece 18 kez forma giyme şansı yakalayan Belçikalı futbolcu ya kiralanmak ya da satın alınmak isteniyor. Başarılı futbolcu ile temasa geçilecek.

Öte yandan takımda forvet arayışı sürüyor. Diego Costa ile temasları sonucu ücreti yükseltme kararı alındı. Maaş ve imza parası için toplamda 1 milyon Euro’luk artış yapılacak. Eğer Costa kabul etmezse transfer listesinden adı silinecek ve alternatifler değerlendirilecek.

TRABZONSPOR GOL KRALINI İSTİYOR

Yeni sezona titizlikle hazırlanan Bordo Mavililer transfer çalışmalarını sürdürüyor. Birçok futbolcu ile iletişimde bulunan takımda, 25 yabancı oyuncu bulunuyor. Trabzonspor son yabancı oyuncu hakkını  25 yaşındaki Sörloth için kullanacak. Hem futbolcu ile hem de takımı RB Leipzig ile temaslar sürdürülüyor. Hatta Ağaoğlu’nun bu temaslarda baş rol olduğu söyleniyor.

Bu sayede güçlü bir kadro kurmak isteyen Karadenizli ekip yeni sezon mutlak galibiyeri hedefliyor.

GALATASARAY HIZ KESMİYOR

Geçen günlerde Hagi ve Popescu Galatasaray’ı ziyaret etmişti ve görüşmeler sırasında Fatih Terim’e Rumen oyuncu Stanciu’ya referans olmuşlardı. Görüşmeden önce Rumen orta saha ile temasa geçilmişti. Bu referanslar üzerine Terim süreci hızlandırmak istedi. Cim Bom, başarılı futbolcu için 4 milyon Euro’yu gözden çıkardı. Stanciu ile birlikte diğer bir alternatif isim olan Moruran ise bu görüşmeler sonunda geri planda kaldı.

Galatasaray kadrosundaki yerli oyuncu sayısını arttırmayı planlıyor. Bu doğrultuda Stuttgart forması giyen Atakan Karazor yönetimin radarına takılan isim oldu. 24 yaşındaki savunmacı için piyasa araştırması yapılmaya başlandı.