Süper Lig’in En Değerli 11 Oyuncu Listesi Güncellendi

Süper Lig’in fırtınası devam ederken herkesin gözü o isimleri arıyor. Transfermarkt’ın açıklanan verilerine göre Süper Lig’in en değerli 11 futbolcusu listesi güncellendi.

Yeni listeye göre formasını terleten oyuncular 4 dev takımdan çıktı. İşte Trabzonspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş formasını terleten Süper Lig’in en değerli 11 futbolcusu…

Listenin ilk 11 isminde 4’er Beşiktaş ve Fenerbahçe formasını terleten isim yer alırken 2 isim Trabzonspor’dan ve 1 isim de Galatasaray’dan geliyor.

Süper Lig’in İşte 11 Oyuncu ve Piyasa Değerleri

Süper Lig’de formasını terleten öyle isimler var ki performanslarıyla herkesi kendilerine hayran bırakıyorlar. Piyasa değerleri de performansları kadar yüksek olan 11 isim, 4 dev takımdan çıkarken transfermarkt değerleri sıralandığında ilk sırada Beşiktaş ekibinden Miralem Pjanic yer alıyor.

Listenin ilk 11’inde 4 oyuncusunu bulunduran Kara Kartal, listenin zirvesinde Pjanic’in 18 milyon Euro’luk piyasa değeri ile yer alıyor. Rakibini korkutan oyuncu, listedeki diğer rakiplerine fark atarak uçuk bir piyasa değeri ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Listenin 2. Sırasında ise yerli bir isim olarak Uğurcan Çakır yer alıyor. Trabzonspor’un Bakasetas ile rakiplerini dizgine getiren ismi olan Çakır’ın piyasa değeri 17 milyon Euro… Listenin 3. Sırasında Fenerbahçe’den Diego Rossi var. Rossi’nin piyasa değeri ise 16 milyon Euro…

İlk 11’de 4 ismini bulunduran bir diğer takım olan Sarı Lacivertli ekipte 4. Sırayı yerli bir isim alıyor. Sezon boyunca performansı ile Kanarya’nın zirvede olmasını sağlayan en önemli isimlerden biri olan Altay Bayındır, 16 milyon Euro ile listede kendisine yer buluyor.

5. Sırada Beşiktaş’ın önemli oyuncularından Larin 11.5 milyon Euro ile yer alırken Kanarya’nın birçok gol sevincinin sahibi olan Attila Szalai ise 11 milyon Euro ile listenin 6. sırasında yer alıyor.

7. Sırada geçtiğimiz sezonun şampiyonluğunda büyük payı olan Rachid Ghezzal 11 milyon Euro ile yer alırken Galatasaray’ın olaylı ismi Marcao ise 10.5 milyon Euro ile 8. Sırada yer alıyor.

Trabzonspor’un rakibini korkutan ismi Bakasetas 10 milyon Euro ile 9. Sırada yer alırken Kanarya’dan Berisha ve Kartal’dan Batshuayi ise 10’ar milyon Euro ile başarılı oyuncuyu takip ediyor.

Süper Lig’in En Değerli 11 Oyuncu Listesi

11- Michy Batshuayi  – 10 milyon Euro (Beşiktaş)

10- Mergim Berisha – 10 milyon Euro (Fenerbahçe)

9- Bakasetas – 10 milyon Euro (Trabzonspor)

8- Marcao – 10.5 milyon Euro (Galatasaray)

7- Rachid Ghezzal – 11 milyon Euro (Beşiktaş)

6- Attila Szalai – 11 milyon Euro (Fenerbahçe)

5- Cyle Larin – 11.5 milyon Euro (Beşiktaş)

4- Altay Bayındır – 16 milyon Euro (Fenerbahçe)

3- Diego Rossi – 16 milyon Euro (Fenerbahçe)

2- Uğurcan Çakır – 17 milyon Euro (Trabzonspor)

  1. Miralem Pjanic – 18 Milyon Euro (Beşiktaş)