Mert Günok

Ligin En Az Gol Yiyen Kalecisi: Mert Günok

Süper Lig’de mücadele eden ve şampiyonluğun en önemli adayı konumunda yer alan Medipol Başakşehir ekibinin kalecisi rüzgar estiriyor. Ligin en az gol giyen eldiveni olarak dikkatleri çeken Mert Günok, takımının şampiyonluk adayında da büyük paya sahip olmuş oluyor.

Süper Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren Medipol Başakşehir ekibinin yıldız kalecisi Mert Günok, performansı ile herkesi büyülüyor. Ligin en az gol yiyen eldiveni konumunda bulunan başarılı file bekçisi, topları filelerden içeri adeta sokmuyor.

31 yaşındaki tecrübeli file bekçisi, şampiyonluk için de İstanbul temsilcisinin en önemli kozlarından biri konumunda yer alıyor.

Önceki sezonda da ligin en az gol giyen kalecisi olarak bilinen Mert Günok, bu başarısı ile takımına da destek oluyor.

9 Maçta Gol İzni Vermedi

İki sezon boyunca da en az gol giyen kaleci olarak anılan Günok, şu an Başakşehir’in sahip olduğu 66 puanda da pay sahibi.

Şampiyonluktaki en büyük rakip Trabzonspor ekibinin 4 puan önünde bulunan İstanbul temsilcisinin yıldız isimlerinden biri de Günok olmuş durumda.

Bu haftaya kadar kalesinde toplamda 27 gol gören Başakşehir ekibi, ligin en az gol yiyen takımı unvanına da sahipliğini koruyor.

31 lig maçının tamamında da forma terleten yıldız eldiven, karşılaşmaların 9’unda hiçbir rakibine gol izni de vermedi.

Ligde toplam 95 kurtarışla da  3’üncü sıraya yer almayı başardı.

Güncel Yazılar