Süper Ligin 2 Haftası Nasıl Bitti

Yönetimler, anlayışları, teknik direktör değişiklikleri, günü kurtarma… Bu saydıklarımız her ligde olan ısınma periyodunun Türkiye’de daha da uzama sebepleri. Takımlarımız, transfer döneminin son gününe kadar transfer yapar, bazen yönetimlerin aldıkları oyuncuları sonradan gelen teknik direktör beğenmez ve başka transferler isterler.

Süper Lig’de Saha Dışı

Bu sezon da bu olasılıklar vuku bulmaya devam ediyor tabii ki. Türkiye’de futbola dair konuşabilmek için aynı bir taraftarın stadyuma veya deplasmana gitmesi gibi meşakkatli yolları aşmalısınız. Yönetimler, TFF, olası hakem hataları, komplo teorileri ve eğer izin verirse stadın çimlerinin durumu. Uzun bir zamandan bu yana bu etmenler zaten kötüye giden futbolumuzun bu gidişatında yeteri kadar yardımcı olmuşken Süper Lig’in iki haftası bilhassa Galatasaray’ın muhatap olduğu saha dışı olayların gölgesinde geçti. Sarı Kırmızılı takımın Giresunspor ile oynadığı ilk maçında önemli oyuncu Marcao, takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu’na saldırdı. Sonrasında uzun bir zamandan beri Galatasaray’ın ve taraftarlarının gündemini meşgul eden Oğulcan Çağlayan olayı ile alakalı akıl almaz olaylar yaşandı ve Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Galatasaray’ı çökertmek isteyen bir terörist grup olduğunu ifade etti. Yalnızca bir takımın sadece iki haftada üstünde durduğu gündeme bakıldığında meselenin ne kadar karanlık olduğu anlaşılıyor. Türkiye’nin özellikle futbol camiasının umursamadığı en önemli konu da futbolun yine kendisi. Liglere ara verilen dönemde, yapılan transferlerle ve takımına duyduğu aidiyet ile yeni sezona dair heyecanlanan taraftarları bu sezon da yine zihni meşgul edecek bir sezon bekliyor.

Süper Lig’de Zirve ve Dip

Bu sene lige yükselen takımlar taraftarlarını da düşünülecek olursa oldukça renkliler. Ve 2 haftalık periyodun sonunda ligin zirvesinde oturan takım da yeni yükselenlerden Altay. Altay takımı ilk iki haftada eksiklerine rağmen oldukça pozitif bir görüntü sergiledi. Uzun bir zamandan bu yana şampiyonluk hasreti çeken ve üst üste anlamsız teknik direktör tercihlerinden sonra takımın başına Abdullah Avcı’yı getiren Trabzonspor ise gerçekten lakabının hakkını vererek fırtına gibi esti ilk iki haftada. İlhan Palut yönetimindeki Konyaspor da lige 2’de 2 yaparak iyi başlayan ekiplerden birisi. 2 maçta attığı 2 golle Cikalleshi de İlhan Palut’un bu sezon önemli bir hücum silahı olacağa benziyor.