SÜPER LİG’DEN TRANSFER HABERLERİ

Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor başta olmak üzere Süper Lig’de birçok takım transfer listeleri ile meşgul.

BEŞİKTAŞ FERNANDO’YU DÜŞÜNÜYOR

Sergen Yalçın ile teknik adamlık görüşmelerini sonuçlandırmak isteyen Siyah Beyazlılar, Josef de Souza’nın yanına takviye yapmayı planlıyor. Bu pozisyon için Çin’in Beijing Guoan takımında forma giyen Lucas Fernando’yu transfer düşünülürken oyuncuya 3 yıllık teklif yapıldı. Avrupa’ya geri dönmek isteyen orta sahanın, Süper Lig’de olması nedeniyle Beşiktaş’ın teklifine olumlu baktığı aktarıldı.

TİSSERAND, LEMOS VE SAMATTA YOLCU

Galatasaray’a çok büyük umutlarla getirilen Tisserand, Lemos ve Samatta takımın ve seyircinin beklentilerini karşılamadı. Toplamda 10 milyon Euro’ya yakın ücret ödenen oyuncular beğenilmeyen performansları yüzünden sarı kırmızılı takımın yeni kadrosunda düşünülmüyor.

TAŞDEMİR TEKRAR GALATASARAY’DA

Kariyerine 2 buçuk yıldır Cim Bom’da devam eden Emre Taşdemir, bu süreç içerisinde çeşitli sakatlıklar yaşamıştı. Talihsiz futbolcu ile 1+1 senelik anlaşma imzalandı ve yedek sol bek olarak kadroda yerini aldı.

Transfer gündemi yoğun olan takım için Arjantinli gazeteci Julio Pavoni tarafından yeni bir iddia ortaya atıldı. Yönetimin, Marcelo Saracchi tarafından boşalan sol bek kadrosu için Boca Juniors’dan Frank Fabra’yı getirmek istediği belirtildi.

FAVRE’NİN ŞARTLARI

Fenerbahçe’de teknik direktörlük için düşünülen Favre’nin yönetimden yıllık  milyon 750 bin Euro sabit ücret talep ettiği öne sürüldü. İstanbul’a gelirken 6 yardımcısını da getireceği ifade edilen tecrübeli teknik direktörün, transferler için de bütçeden senelik 30 milyon Euro istediği söylendi.

ARTURO VİDAL GERİLİMİ

Arturo Vidal’in menajeri Türkiye’den hem Beşiktaş hem de Galatasaray ile görüştüklerini itiraf etti. Şilili oyuncunun ise henüz karar vermediği ve diğer tekliflerin de değerlendirileceği ifade edildi.

Diego Costa Beşiktaş’ta!

İspanyol As gazetesi tarafından Beşiktaş ile Diego Costa arasında anlaşma sürecinin sonlanacağına dair haberler çıktı. Beşiktaş’ın, Costa’ya yıllık 2.5 milyon Euro vermeyi kabul ettiği belirtilirken, ikilinin el sıkıştığı iddia edildi.

BARCELONA’DAN BEŞİKTAŞ’A ENGEL

Beşiktaş’ta Cristian Tello için yoğun çaba sarf edildiği biliniyor. Ancak çifte kupalı takımın karşısında büyük bir engel var: Barcelona. Başarılı futbolcu ve kulubüyle el sıkışması beklenilen siyah beyazlılar aldıkları haberle şok oldular. Futbolcunun %25 satış hissessini elinde bulunduran Barcelona, Tello için 5 milyon Euro talep etti.