Süper Lig’den Bir Ayrılık Daha; Bülent Uygun…

Süper Lig’in 6. Hafta heyecanı son buldu. Takımların 7. Hafta hazırlıkları devam ederken gündeme, yaşanan bir ayrılık oturdu; Çaykur Rizespor’un teknik direktörü Bülent Uygun ile yollar ayrıldı.

Süper Lig’e taraftarlarını üzen bir başlangıç yapan Çaykur Rizespor, sezondaki 7. Haftasına hazırlanıyor. Fakat bu ilk 6 hafta içerisinde 5 mağlubiyet ve 1 beraberlik alınması tepkileri de beraberinde getirdi.

Sıralamada en son sırada yer alan Çaykur Rizespor ekibi, gelen eleştiriler karşısında tüm rotasını teknik direktör Bülent Uygun’a çevirdi. Son olarak Altay ekibiyle aynı sahada buluşan Rizespor, 2-1 skoruyla da mağlup ayrılınca tepkiler büyüdü ve teknik heyet ile Bülent Uygun bir araya geldi.

Karşılıklı olarak anlaşmalı bir şekilde Uygun’un görevden alındığı açıklamasının gelmesi çok uzun sürmedi.

Kulüpten ve Uygun’dan Açıklamalar Geldi

Çaykur Rizespor ekibi, yaşanan süreç sonrası sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Teknik direktör Bülent Uygun ile karşılıklı olarak yollarının ayrıldığını ifade ederek başlanan açıklama, Uygun’a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür edilerek son buldu.

Teknik direktör Bülent Uygun ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada formanın gerçek sahibi olan taraftarın isteği ve başkanın önünü açmak adına karşılıklı konuşarak görevinden ayrıldığını ifade etti. 2020-21 sezonunun Mart ayında göreve başladığını ifade eden teknik hoca, göreve geldiği ilk zamanlar için zorlu bir süreç ifadesini kullandı.

Göreve geldiği dönemde 27 karşılaşmaya çıkmış olan Çaykur Rizespor’un sadece 6 galibiyetinin olması durumunu ifade eden Uygun, sonraki 13 maçta 6 galibiyet alarak bir başarıya imza attıklarını da açıklamalarında dile getirdi.

Teknik hoca, Çaykur Rizespor ekibinin yollarının açık olmasını temenni ederek sözlerini noktaladı.

Çaykur Rizespor’dan Yeni Teknik Direktör: Hamza Hamzaoğlu

Yaşanan ayrılığın ardından birçok isim gündeme gelirken bir isimde karar kılındı ve Çaykur Rizespor’un yeni teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu oldu Bülent Uygun ile ayrılığın yaşanmadan öncesinden Emre Belözoğlu dedikoduları çok sık gündeme gelse de teknik heyet görüştüğü isimlerden Hamza Hamzaoğlu’nda karar kıldı.

Hamzaoğlu, Karadeniz ekibiyle resmi olarak sözleşmesini imzaladı.