SÜPER LİG’DE İZMİR TEMSİLCİLERİ HANGİ DURUMDA

Spor Toto Süper Lig’de İzmir temsilcisi olarak yer alan iki takım var. Birisi sarı kırmızılı Göztepe diğer ise bu sezon Süper Lig’e yıllar sonra dahil olan siyah beyazlı Altay. Her iki takımda Süper Lig’de mücadele ediyor ve istedikleri noktada yer alamasalar da bir şekilde Süper Lig’de mücadelelerine devam ediyorlar.

Geçen sezon başarılı bir performans sergileyen Göztepe bu sezon çok dipte ve hiç de istediği bir yerde değil. 9 puanla 19. Sırada yer alan Göztepe elenecek takımların arasında yer alıyor. Bu durumu tersine çevirmek isteyen Göztepe 13. Hafta itibariyle yeşil sahada bir çıkış arayacak.

Siyah beyazlı büyük Altay ise 16 puanla 11. Sırada yer alıyor. Mustafa Denizli yönetimindeki Altay Spor Toto Süper Lig’e play-off maçlarından sonra Altınordu zaferinden sonra şampiyon olarak geldi.

GÖZTEPE DÜŞÜŞLERDE

Sarı kırmızılı Göztepe takımında bu sezon hiç istenmeyen bir düşüş var. Takımın golcüleri maçlarda istenilen performansı sergileyemedikleri için Göztepe’nin hem averajı düşük hem de 19. Sırada yer alıyor.

Çok düşük bir performans ile bu sezonun ilk 12 haftasını tamamlayan Göztepe kalan haftaları başarılı bir şekilde tamamlamak zorunda. Hem teknik direktör noktasında hem de oyuncu noktasında sarı kırmızılı takımın bir an önce kendisine gelmesi lazım.

Genç teknik hoca Nestor El Maestro ile yoluna devam eden Göztepe yönetimi genç teknik hocanın farkını henüz tam göremedi. Nestor El Maestro’nun bir an önce takım ile uyumu yakalayıp ve golcülerin ayaklarını açıp maçlaı kazanması gerekiyor.

ALTAY’DA MUSTAFA DENİZLİ FARK YARATIYOR

Büyük Altay’da teknik direktör Mustafa Denizli fark yaratıyor. Hem taraftarın hem oyuncuların hem de yönetimin güvenini ve onayını alan Mustafa Denizli başarılı bir sezon geçiriyor.

İzmir temsilcisi Altay’ın hedefi bu sezon Süper Lig’de kalıcı olmak. Sezonun başındaki harika performansları ile kısa bir süreliğine olsa da liderlik koltuğuna oturan Altay bu başarılı performansından bir kademe düşmüş olsa da şu an için yine de yükselen bir grafiğe sahip.

Altay’ın hedefi 11. Sırada kalmak değil sezonu gelebildiği en yüksek noktaya gelip Süper Lig’in bu sezonunu tamamlamak.