Süper Lig’de İlk 3 Hafta Maçları

Yeni sezon için heyecan dorukta… Kulüpler transfer yaz dönemi boyunca Süper Lig için hazırlandılar ve yeni sezonun başlamasına sayılı günler kaldı. 13 Ağustos Cuma günü açılışını yapacak 2021 – 2022 Spor Toto Süper Lig sezonu, ilk maçında geçtiğimiz sezonun şampiyonu Beşiktaş’ı ve Çaykur Rizespor A.Ş.’yi karşı karşıya getirecek.

13 Ağustos 2021 Cuma günü oynanacak maç, 20:30 saatinde başlayacak. Türkiye Futbol Federasyonu’nun açıkladığı programla giderilen merak şimdilik ilk 3 haftayı kapsıyor. TFF, Süper Lig’in ilk 3 hafta programını açıklarken karşılaşmaların oynanacağı sahaları henüz açıklığa kavuşturmadı. Stat bilgisinin daha sonra ilan edileceği duyuruldu.

İlk 3 Hafta Programının Detayları

İlk hafta Süper Lig’i açacak ilk maç, 13 Ağustos tarihindeki Beşiktaş ile Çaykur Rizepor arasındaki maç olacak iken ilk hafta içerisinde 14 Ağustos Cumartesi, 15 Ağustos Pazar ve 16 Ağustos Pazartesi günleri de Süper Lig heyecanı yaşanacak. Tüm Süper Lig ekiplerinin ilk karşılaşma heyecanlarına tanık olacağımız ilk hafta, hem kulüplerin transfer dönemine ışık tutacak hem de sezonun ilk adımları olacağı için de gelecek adına birer ön izlenim olacak.

20-23 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek olan 2. Hafta Süper Lig maçlarının ilki Kayserispor ile Adana Demirspor A.Ş. arasında olacak. 3. Haftanın Süper Lig 27-29 Ağustos tarihlerinde yapılacak iken ilk karşılaşmalar Fraport TAV Antalyspor – Çaykur Rizespor A.Ş. ile Adana Demirspor A.Ş. – İttifak Holding Konyaspor arasında olacak. Haftanın ilk maçları 20:30 saatinde başlayacak iken haftanın geri kalan maçları 19:15 ya da 21:45 saatlerinde start verecek.

Transfer Yaz Döneminin Meyveleri Yenmeye Başlanacak

Yaz dönemi boyunca devam eden özellikle Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe gibi dev kulüplerin güçlü bir kadro kurmak için çabaladıkları ve yeni isimler için sıraya girdikleri transfer dönemi bitmek üzere… Kulüplerin verilen çabaların ne kadarını alabileceklerini göreceği Süper Lig sezonu da başlamak üzere… Tüm nefesler 38 hafta boyunca devam edecek olan süper Lig sezonuna odaklanmışken şampiyonun kim olacağı şimdiden merak konusu olmaya başladı bile.