SÜPER LİG’DE FENERBAHÇE’NİN KONUĞU KASIMPAŞA

Süper Lig ‘in 8. Haftasın da 3 Ekim Pazar günü saat 16 : 00’ da olan Fenerbahçe ve Kasımpaşa Kadıköy Ülker Stadyumu’nda karşı karşıya gelecekler.

Süper lig de liderlik koltuğun da oturan sarı lacivertli takım 16 puandalar. İstanbul’ un bir başka temsilcisi Kasımpaşa süper lig de şuan da 6 puan ile 15. Sırada yer alıyorlar.

Tek Galibiyeti Olan Kasımpaşa İçin Zorlu Maç

Süper lig de geçen 7 hafta sonun da sadece 1 galibiyet ala bilen Kasımpaşa lig de üst üste 5 maçtır 3 puan alamadılar.

Zorlu Fenerbahçe maçı öncesinde kendi sahasında ligin sürpriz ekiplerinden Konyaspor ‘u ağırlayan takım 2 – 0 geriye düşmelerine rağmen oyundan kopmayarak rakibini yakalayan Kasımpaşa sahadan 2 – 2 beraberlik ile ayrıldılar.

Sakarlığı çok fazla olan Kasımpaşa özgüvenini geri kazanmaya çalışıyorlar. Güçlü rakibi karşısında hafta içi dinlenerek ve antrenman ile geçirecek takım da Kadıköy’ den alınacak bir üç puan bütün havayı değiştire bilecektir.

Fenerbahçe İçin Avrupa Dönüşü Lig Maçları Sıkıntılı

Sarı lacivertli takım süper lig de 8. Hafta da sahasında karşılaşacakları zorlu Kasımpaşa maçı öncesinde UEFA Avrupa Ligi grup mücadelesi ikinci maçına çıkacak olan takım sahasında Olympiakos ‘ u ağırlayacaklar.

Fizik ve zorluk derecesi bir hayli yüksek olacak olan maç ta oyuncuların yüksek performansı hafta sonu Pazar günü oynanacak lig deki Kasımpaşa maçını olumsuz anlamda etkileye bilecektir. Son Avrupa dönüşünde Başakşehir deplasmanın da alınan 2 – 0 mağlubiyetin en büyük nedeni olarak hafta içindeki yükse tempo da oynana UEFA Avrupa Ligi maçı olarak gösteriliyordu.

Aynı sıkıntıları yaşamak istemeyecek olan sarı lacivertli takım büyük olasılık ile tecrübeli teknik adam Vitor Pereira bu iki maçlarda da rotasyona gitmesi bekleniyor.

Sarı lacivertli takım Avrupa liginde ki ilk galibiyetlerini almak isterken süper lig de zorlu Kasımpaşa maçını da unutmamalılar.

Karşılaşma öncesi dikkat çeken veriler arasında Fenerbahçe, Kasımpaşa’ya rakip olduğu son 17 Süper Lig maçının sadece birini kaybettiler.

Kasımpaşa süper lig de Fenerbahçe’ye konuk olduğu son 10 Süper Lig maçını kazanamadılar.

Kasımpaşa deplasmanda oynadığı son 14 Süper Lig maçının sadece birini kazanabildiler.