Süper Lig’de Düşme Hattı Kızışıyor

Süper Lig’e bu sezon çok fazla ara verildi. 12 Kasım 2022 tarihinde verilen ara tahmin edebileceğiniz üzere Dünya Kupası maçları içindi. Süper Lig; 18 Aralık 2022 tarihinde Fransa ile Arjantin arasında oynanan Dünya Kupası finalinin ardından Aralık ayının son haftasında başladı. Maçlar devam ediyorken deprem felaketi ile sarsıldık. 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen Gaziantep ve Kahramanmaraş merkezli iki deprem; binlerce insanı aramızdan aldı.

Süper Lig; Mart ayının ilk haftasında oynanacak maçlar ile devam edecek. Bunun yanı sıra, Hatayspor ve Gaziantep FK’nın ligden çekildiklerini söyleyebiliriz. Gelin, son dört içerisinde yer alan takımların durumlarına bir göz atalım!

Ümraniyespor’un İşi Çok Zor!

Ümraniyespor; bu sezon Süper Lig’e yükselmişti. İstanbul temsilcisinin bu kadar kötü performans sergileyeceğini herhalde hiç kimse tahmin etmiyordu. Ümraniyespor; şu ana kadar Süper Lig’de 21 maçta sadece 14 puan toplayabildi. 19 takımlı ligin son sırasında yer alıyor. Ümraniyespor’un ligde kalma umutları oldukça az!

İstanbul ekibi; ilk olarak erteleme maçında kendi sahasında Adana Demirspor ile karşı karşıya gelecek. 26 Şubat 2023 Pazar gününün programında yer alan maçın saat 16.00’da başlayacağını dile getirebiliriz. Bunun yanı sıra, Ümraniyespor; 24. haftada deplasmanda Trabzonspor ile karşılaşacak. O maçın da 4 Mart 2023 Cumartesi günü oynanacağını ve saat 16.00’da başlayacağını ifade etmeliyiz.

İstanbulspor Şansını Son Ana Kadar Zorlayacak

İstanbulspor da tıpkı Ümraniyespor gibi bu sezon Süper Lig’e yükseldi. Sezona çok az transfer yaparak başladı. Aldığı oyuncuların Süper Lig kalitesinde olmadığı dile getiriliyordu. Sarı siyahlı takım; sezona çok kötü başladı. Üst üste kötü sonuçlar alarak alt sıralara geriledi. İstanbulspor; şu ana kadar 22 maçta sadece 21 puan toplayabildi. Küme düşmemek adına son ana kadar mücadele edecek İstanbulspor’un ligde kalıp kalmayacağı merak konusu!

İstanbulspor; 24. haftayı bay geçiyor. 25. hafta mücadelesinde 13 Mart 2023 Pazartesi günü kendi sahasında Sivasspor ile karşılaşacak.

Giresunspor Alt Sıralardan Kurtulmaya Çalışıyor

Süper Lig’de durumu kritik olan takımlardan birisi de Giresunspor! Karadeniz temsilcisi; şu ana kadar Süper Lig’de 21 maçta sadece 21 puan toplayabildi. 17. sırada bulunan Giresunspor; kötü performansını devam ettirdiği takdirde kendisini bir alt ligde bulabilir.

Giresunspor; ilk olarak erteleme maçında 25 Şubat 2023 Cumartesi günü kendi sahasında Kayserispor ile karşı karşıya gelecek. Ardından, 24. hafta mücadelesinde 5 Mart 2023 Pazar günü deplasmanda Konyaspor ile karşılaşacak.

Kasımpaşa’nın Daha İyisini Yapması Gerekiyor

Süper Lig’in son dört sırasında yer alan takımlardan birisi de Kasımpaşa! İstanbul temsilcisini güncel tarih itibariyle Selçuk İnan çalıştırıyor. Fakat, Kasımpaşa; İnan’ın gelişinin ardından iyi bir form yakalayamadı. 22 maçta topladığı 22 puanla 16. sırada yer alıyor. Kasımpaşa; 24. haftada kendi sahasında Antalyaspor ile karşılaşacak.