SÜPER LİG’DE DİKKAT ÇEKEN İSTATİSTİK

Süper Lig’de 32. haftaya girilirken Süper Lig’de mücadele eden takımların teknik direktörleri ile ilgili ilginç bir istatistik ortaya çıktı. Süper Lig’de mücadele eden ekiplerin teknik direktörlerin yaşları ne kadar düşerse elde ettikleri puanlar o kadar artıyor. Ligin flaş ekibi olan Aytemiz Alanyaspor da teknik direktörlük koltuğunda oturan 41 yaşındaki Çağdaş Atan da Hatayspor’un teknik direktörlük koltuğuna oturan 43 yaşındaki Ömer Erdoğan oyuncularına oynatmış oldu iyi futbol ile dikkatleri üzerine çekmeye başardılar.

GENÇ HOCA BAŞARIYI GETİRİYOR

Süper Lig kapsamında yapılan 32 hafta mücadelesinde Lig’in flaş ekibi Hatayspor şampiyonluk yarışının en önemli adaylarından biri olan Galatasaray’ı 3-0 mağlup etmesinin ardından ve Süper Lig’in siyah-beyazlı lideri Beşiktaş’ın bir başka İstanbul temsilcisi Kasımpaşa’ya 1-0 yenilmesinin ardından ligde şampiyonluk yarışı adeta yeniden başladı.

flaş ekibi Hatayspor’un teknik direktörlük koltuğunda oturan Ömer Erdoğan henüz 43 yaşında ve Beşiktaş’ın mağlup etmeyi Başaran Kasımpaşa’nın teknik direktörü Şenol Can ise henüz 38 yaşında. İçerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla süper lig takımlarının başındaki teknik direktörlerin yaş ortalaması 45’in altına inmeye başlarken sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin teknik direktörlük koltuğuna oturan Emre Belezoğlu 40 yaşındayken Aytemiz Alanyaspor’un teknik direktörlüğünü yapan Çağdaş Atan 41 yaşında. İttifak Holding Konyaspor’un teknik direktörü İlhan Palut 44 yaşında iken bir başka dikkat çeken isim ise Fatih Karagümrük teknik direktörü oldu. İstanbul temsilcisi Fatih Karagümrük teknik direktörü Farioli yalnızca 31 yaşında.

ALKIŞ TOPLADILAR

İçerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle Süper Lig’de mücadele eden takımların teknik direktörlerinin yaş ortalaması 50 olurken Süper Lig ekiplerinin teknik direktörlerinin yaş ortalaması azalırken genç teknik direktörlerin çalıştırdığı takımların almış olduğu puan ortalamasının ise yükselmeye başladı istatistiği elde edildi.

Lig’in flaş ekibi Aytemiz Alanyaspor teknik direktörlük koltuğunda oturan 41 yaşındaki isim Çağdaş Atan ve ligin bir başka flaş ekibi olan Hatayspor’da teknik direktörlük koltuğunda oturan isim Ömer Erdoğan ise 43 yaşında. Bu iki genç teknik direktör Süper Lig kapsamında ve Ziraat Türkiye Kupası’nda oynanan mücadelelerde takımlarına sahayı sürme şekilleri ve bu takımların oynamış olduğu iyi futbol nedeniyle alkışları toplamayı başardı.