SÜPER LİG’DE DEVAM EDEN TRANSFER HEYECANI

Süper Lig’de dün akşam, 13 Temmuz Salı günü fikstür çekimi yapıldı. İlk haftadan son haftaya kadar hangi takımın kimlerle oynanacağının belirlendiği bu fikstür çekiminde heyecanlı bir sezonun daha bizi bekleyeceğini anladık.

Süper Lig fisktür çekimi de açıklandığı için her takım transfer sürecine daha da hız vermeye başlayacak. Özellikle 4 büyükler ve bu sezon Süper Lig’e yeni gelen üç takım transfer sürecine daha da ağırlık vermek istiyor.

3 BÜYÜKLERİN TRANSFERLERİ

Bu sezon şampiyon olmak isteyen üç takım Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’de transeferler hala henüz net değil. Galatasaray’da Patrick Van Aanholt ismi hala net değil. Burak Elmas ve Fatih Terim oyuncuları netleştirmek için ciddi bir uğraş veriyorlar.

PSV maçına da çıkacak olan Galatasaray’da transfer atakları oldukça önemli. Galatasaray geçen sezon şampiyonluğu avarej ile kaptırdı ve bu yıl aynı şeyin olmasını istemiyor. Bu yüzden hem transferlerinde hem de sezondaki başarısında iyi olmak istiyor.

Hazırlık maçlarında iyi bir performans sergileyen sarı kırmızılı Galatasaray bunu devam ettirmek istiyor.

Sarı lacivertli Fenerbahçe’de ise yeni teknik direktör Vitor Pereira sonrası adımlar daha keskin ve sert atılmaya başladı. Teknik direktör Vitor Pereira ile beraber kalacak, gidecek ve yeni gelecek olan oyunculara daha net bir şekilde karar veren Fenerbahçe’de hedef hala Mirqiu.

Beşiktaş’ta ise hem stoper hem de bek arayışları devam ediyor. Yedek kulübede kalmayı sorun etmeyecek ve aynı zamanda da Beşiktaş’ın bütçesini zorlamayacak yeni stoper arayışı hala taze. Roiser ve Ghezzal’ın son durumları da yakında belli olacak.

Diğer Takımlardan Haberler

Lyon, Hollanda ekibinin file bekçisi Andre Onana ile her konuda anlaşmaya vardı. Kamerunlu oyuncunun yerini Altay Bayındır ile doldurmak isteyen Ajax harekete geçti. Teknik direktör Marc Overmas, İstanbul’a bizzat gelerek Fenerbahçe ile görüşme yapacak.

Altay Bayındır için çok yüksek teklifler geldiği için Fenerbahçe Ozan Tufan ile beraber takımdan çıkaracağı isimlere kaleci Alaty Bayındır’ı da ekleyebilir. Yeni transferleri için Altay ve Ozan’ın ücretleri Fenerbahçe’nin işini kolaylaştırabilir.