SÜPER LİG’DE BÖYLE HAKEM HATASI GÖRÜLMEDİ

Süper ligde birçok hakem hatası ile karşı karşıya geldik ancak Gaziantep’ de ki bu son olay gerçekten büyük bir felaket.

Süper Lig’in 12. haftasında oynanan Gaziantep FK ve Kasımpaşa maçında orta hakem Halis Özkahya maça 9 dakika uzatma ekledi.Hakem ancak maçı 4 dakika erken bitirdi.

Maçın bitip her iki takım oyuncularının da soyunma odasına gittikleri karşılaşma sonrasında Hakem Halis Özkahya hatasını daha sonra fark ederken futbolcuları soyunma odasından çağırdı. Her iki takımında oyuncuları soyunma odası ve duştan geri çağıran hakem Halis Özkahya maçın geri kalan 4 dakikasını da oynatarak maçı sonlandıran hakem karşılaşma sonrasında büyük tepki topladı.

HAKEM HALİS ÖZKAHYA MAÇIN ÖNĞNE GEÇTİ

Ülke de son günler de yaşanan hakem kararları tartışmalarına bir yenisi daha eklendi.

Süper Lig’in 12. haftasında Gaziantep FK kendi sahasında İstanbul ekiplerinden Kasımpaşa ile zorlu karşılaşmada karşı karşıya geldiler.Gaziantep Kalyon Stadı’nda oynanan karşılaşma ev sahibi ekip Gaziantep FK ‘nın 2 – 0 ‘lık üstünlüğü ile sonuçlanarak bitterken hakem Halis Özkkahya ‘nın maç sonunda ki yaptığı hata büyük tepki topladı.

Ev sahibi ekibi Gaziantep FK ‘nın37’ dakikada JoãoFigueiredo ile 86’ dakikada S. Caulker ‘ın kaydettiği goller ile rakibi Kasımpaşa’ yı 2 – 0 net bir skor ile galip gelerek tamamlanmıştı.

Mücadelede ilginç anlar da yaşandı. Karşılaşmaya maçın hakemi Halis Özkahya damga vurdu.

Hakem Halis Özkahya karşılaşmaya 9 dakika uzatma vermesine rağmen 90+4’te maçı bitirdi. Sahayı terk eden futbolcular hakem Halis Özkahya’ nın maçı erken bitirdiğini fark etmesi sonrasında hakem heyeti, oyuncuları sahaya geri çağırdı. Her iki takımında futbolcuları duştan çıkıp, yeniden sahaya dönerken unutulan +5 dakikayı da oynadıktan sonra hakem Halis Özkahya maçın bitiş düdüğünü çalmış oldu.

Karşılaşmanın hakemine maç sonunda özellikle sosyal medya üzerinden birçok tepki verildi.

Bu karar sonrasında akıllar da birçok soru işareti de oluştu.  Orta hakem Halis Özkahya karşılaşmanın sonun da ki uzatma süresini erken tuttuğunu ve maçı erken bitirdiğinin farkında değil diyelim.

HAKEMLER OYUNCULARI GERİ ÇAĞIRDI

Sahada orta hakem Halis Özkahya dışında iki tane yan hakem ve bir de orta hakem bulunmakta ki birde orada TFF’ den temsilci var. Saha içersin de hakemi uyarmak için birçok insan varken neden herhangi bir uyarı yapılmadı.

Yan hakemler dördüncü hakemde unuttu hatırlatmadı maçın uzatma dakikasını diyelim ki her iki teknik ekip de de bir tepki gelmedi. Bu ihtimalleri de geçtikten sonra VAR ‘ da ki gözlemciler orada ne iş yapıyorlar acaba. Gerçekten şaka gibi bir geceydi ki bu yaşanan olayda hakemlerin tartışılmasında ne kadar da normal anlaşılır olduğunu ortaya çıkartıyor. Ülkede ki hakemler süper lig ‘ de maç yönetmek için yeterli seviyede değiller.