SÜPER LİG’DE 15. HAFTADA KARADENİZ TAKIMLARI

Süper lig de 15. Hafta karşılaşmasında Karadeniz takımlarından Lider Trabzonspor kendi sahasında Adana Demirspor ‘u 2 – 0 ‘ lık skor ile mağlup ederek liderliklerini devam ettirdiler.

Bu sezon süper lige yükselen GZT Giresunspor ise kendi sahasında Fatih Karagümrük ile karşı karşıya gelen takım 3 – 1 mağlup olarak ayrılarak galibiyet serisini bu hafta da devam ettirdiler.

Süper lig de ligin sonunda yer alan bir başka Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor ise güçlü rakibi Fenerbahçe karşısında 4 – 0 mağlup olarak haftayı kapadılar.

SÜPER LİGİN LİDERİ TRABZONSPOR

Karadeniz ekibi lider Trabzonspor süper lig de 15. Hafta da kendi sahasında Adana Demirspor ‘u 2 – 0’Lık skor ile mağlup ederek lig de ki yenilmezlik serisini 27 maça çıkarıp rekorlar kırmaya bu hafta da devam ediyorlar.

Süper lig de 15. Hafta sonun da 39 puana çıkan bordo mavili takım en yakın rakiplerine fark atarak süper lig de yoluna devam ediyorlar.

Bu sezona damga vuran Karadeniz ekibi Trabzonspor‘da kent tamamen şampiyonluk havasına girmiş durumdalar.

15. haftada kendi sahasında Adana Demirspor ile karşı karşıya gelen bordo maviler rekorlar kırarak devam ediyorlar.

GZT GİRESUNSPOR KARADENİZ FIRTINASI GİBİ

Süper lig de 15. Hafta karşılaşmasında ev sahibi ekip GZT Giresunspor kendi sahasında Çotanak Stadyumu’ nda İstanbul ekibi Fatih Karagümrük ile karşı karşıya geldikleri mücadeleden 1 – 0 geriye düşmelerine rağmen güçlü rakibi karşısında 3 – 1 lik skor ile sahadan 3 puan ile ayrılan taraf oldular.

Süper lig de geçen hafta da Beşiktaş ‘ı 4 – 0 mağlup eden Karadeniz ekibi GZT Giresunspor kendi sahasında Fatih Karagümrük ‘ü mağlup ederek serisini devam ettirmiş oldular.

Sezona kötü başlamalarına rağmen kıs sürede toplanan takım üst üste aldıkları galibiyetler ile düşme hattından uzaklaşmayı başardılar.

Süper lig de 15. Haftayı galibiyet ile tamamlayan GZT Giresunspor aldığı 3 puanile 19 puana çıkan takım lig de 12. Sırada yer aldılar.

ÇAYKUR RİZESPOR İÇİN UMUTLAR TÜKENİYOR

Süper lig de sezona kötü başlayan Karadeniz in güçlü ekiplerinden Çaykur Rizespor süper lig de düşme hattında son sırada yer alıyorlar.

Bu hafta ise süper lig de sarı lacivertli takım Fenerbahçe deplasmanına konuk olan Çaykur Rizespor sahadan ağrı bir yenilgi alarak haftayı kapadılar.

Güçlü rakibi karşısında etkili olamayan Çaykur Rizespor aldığı mağlubiyet ile Karadeniz ekipleri arasında sahadan yenilgi ile ayrılan bu hafta tek takım oldular.

Süper lig de güçlü rakibi Fenerbahçe karşısında 4 – 0 lık ağır bir yenilgi ile haftayı kapatan Karadeniz ekibi Çaykur Rizespor süper lig de son sırda kapadıkları haftada her geçen gün hafta ligin dibinden uzaklaşmakta zorlanan takım için umutlar tükenmek üzere.