Süper Lig Takımlarının Teknik Direktör Vedaları

Süper Lig’de 9. hafta biterken takımlar performansını beğenmediği teknik adamlar ile yollarını teker teker ayırmaya başladı. Süper Lig’de 21 takımın mücadele ettiği sezonda bu zamana kadar toplam 8 takım teknik direktörleri ile yollarını ayırdı.

Teknik Direktör Kıyımı

Süper Lig takımlarının teknik direktör kıyımı devam ediyor. Bu sezon toplam 21 takımın yer alığı Süper Lig’de 9. Hafta geride kaldı. Bu zamana kadar ise 7 takım performansını beğenmediği teknik adamlar ile yollarını ayırma kararı verdi. Bugün Denizlispor’dan gelen haberlere göre takımın teknik direktörü Robert Prosinecki ile anlaşarak yollarını ayırdı. Denizlispor ayrılığı ile birlikte Süper Lig’de toplam 8 takım teknik adamları ile yollarını ayırmış oldu. Süper Lig’de adeta teknik adam kıyımı yapan takımların genellikle kötü gidişat nedeni ile teknik adamların işlerine son verdiği biliniyor.

Süper Lig’de şimdiye kadar Konyaspor , Antalyaspor, Trabzonspor , Kayserispor, Kasımpaşa, Gençlerbirliği, Ankaragücü ve son olarak Denizlispor ile birlikte toplam 8 takım teknik direktörleri ile yollarını ayırdı.

Gönderilen Teknik Adamlar

Süper Lig’de şimdiye kadar Konyaspor , Antalyaspor, Trabzonspor , Kayserispor, Kasımpaşa, Gençlerbirliği, Ankaragücü ve son olarak Denizlispor ile birlikte toplam 8 takım teknik direktörleri ile yollarını ayırdı. Trabzonspor takımından Eddie Newton ayrılırken yerine Abdullah Avcı geldi. Kayseripor’da ise Bayram Bektaş’ın görevine son verildi. Bayram Bektaş’ın yerine Samet Aybaba ile anlaşıldı.

Antalyaspor’da ise Tamer Tuna’nın görevine son verildi ve yerine Ersun Yanal getirildi. Kasımpaşa, Mehmet Altıparmak ile yollarını ayırırken, Gençlerbirliği Mert Nobre’yi gönderdi ve yerine sportif direktör olan Mustafa Kaplan getirildi. Ankaragücü’nden Fuat Çapa kötü performansı sonucunda istifa etti. Süper Lig’de gönderilen son teknik adam ise Denizlispor’un teknik direktörü Robert Prosinecki oldu. Diğer yandan İttifak Holding Konyaspor’un teknik direktörü Bülent Korkmaz ile sezon başında daha maça çıkmadan yollarını ayırmış ve İsmail Kartal ile anlaşmıştı. Süper Lig’de teknik direktör değişikliğine giden 8 takım ve yollarını ayırdıkları teknik adamların isimleri ise şu şekilde;

Konyaspor – Bülent Korkmaz

Antalyaspor – Tamer Tuna

Gençlerbirliği – Mert Nobre

Trabzonspor – Eddie Newton

Ankaragücü – Fuat Çapa

Kayserispor – Bayram Bektaş

Kasımpaşa – Mehmet Altıparmak

Denizlispor – Robert Prosinecki