SÜPER LİG SEZONUNUN ARDINDAN

Süper toto süper Lig’in 2020-2021 sezonu tamamlandı. Sezonu Şampiyonu kupasını kazanan takımı Beşiktaş oldu. Son haftaya kadar şampiyon kim olacağı belli olmayan Süper Lig’de farkıyla şampiyon Beşiktaş oldu.

SÜPER LİG’İN EN YOĞUN SEZONU

Bu sezonu oldukça yoğun ve oldukça şekilde geçti. Üç gün arayla takımlar maça çıkıyor hem kendi sahalarında hem de deplasmanda maça çıkan futbolcular oldukça yoğun ve yorucu temponun kazananı Beşiktaş oldu. Beşiktaş Osman da oynadığım kazanarak şampiyon oldu. Haftaya kadar Beşiktaş şampiyon olurken Galatasaray ikinci oldu.

Bu sezon takımların yıldız oyuncuları yeni yıldızların doğduğu bir sezon oldu. Sezon ortasında gelen transferleri aksine uzun zamandır takımlarda bulunan oyuncular süper Lig’de fark yaratarak kendilerini ortaya çıkardılar. Bu sezonun en çok transfer yapan takımlarından birisi olan Fenerbahçe istediği performansı sergileyemediği için sezon üçüncü olarak tamamladı. Son haftalara doğru teknik direktör değişikliğine giden Fenerbahçe Erol Bulut ile yollarını ayırdıktan sonra Sportif direktör Emre Belözoğlu ile maçlara çıkmaya başladı.

O geçen sezon tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle Süper Lig’de takım elenmedi için bu sezon dört takım birden elenecek değil. Süper Lig’in altı sıralarında oldukça heyecanlı bir maraton yaşandı. Son haftaya kadar elenmesi kesinleşmemiş ve elenmemek için mücadele eden takımların yanında sezonun bitmesine üç hafta kala elenmesi kesinleşen takımlar da oldu. Hem şampiyonluk hem de tehlike bölgesinde, eleme bölgesinde oldukça heyecanlı günler ve dakikalar geçti.

SÜPER LİG’DE HEYECAN SON HAFTAYA KADAR SÜRDÜ

Spor Toto Süper Lig’in 43. ve son haftasına kadar heyecan hiç bitmedi. Son haftaya hafta sonu dakikaya kadar heyecanlı bir bekleyiş heyecanlı bir mücadele devam etti. Hem şampiyonluk yarışı için hem de eleme potası için heyecanlı dakikalar son saniyelere kadar sürdü. Hem futbolcular hem de teknik direktörler son saniyeleri kadar en iyi performanslarını sergilemek için yorulmadan koştular. Süper Lig’de oldukça heyecanlı ve oldukça yoğun bir sezonun ardından şampiyonluk kupasını kazanan Beşiktaş oldu. Galatasaray kıl payı şampiyonluk kaçırırken ikinci sıradaki yerinde kaldı.

Fenerbahçe ise üçüncü sırada tamamladı. Süper Lig’in aynı zamanda alt sıralarında da heyecan hiç bitmedi. Denizlispor veda edecek olan ilk takımlardan birisi oldu. Süper ligin bitmesine üç hafta kala veda etmesi kesinleşen Denizlisporlu ardından Erzurumspor Ankaragücü evlenecek olan diğer takımlar oldu. Son haftada ise Kayserispor ve Gençlerbirliği’nin mücadelesini izledik. Kayserispor kendi evinde Fenerbahçe ile karşı karşıya gelirken Gençlerbirliği deplasmanda Trabzonspor ile karşı karşıya geldi. Gençlerbirliği maçı kazanmak isteyen de Kayserispor’un kaybetmesini istiyordu. Gençlerbirliği Trabzonspor karşısında maçı kazanamadı fakat Kayserispor Fenerbahçe karşısında maçı kaybetti. Hal böyle olunca Gençlerbirliği lige veda etti Kayserispor ise süper Lig’de kalmaya devam etti.

Bu sezonun ardından Süper Lig’e dört takım veda etti ve yeni sezonda üç takım birden gelecek. Spor Toto 1. Lig’den gelecek olan üç takımla yeni bir sezon başlayacak olan Süper ligde şampiyonluk için ilk haftadan mücadele etmeye başlayacak takımlar. Her takım şampiyon olmak ve sezonu başarı ile tamamlamak istiyor. Bu sezonun şüphesiz ki en başarılı takımlarından birisi de geriden gelerek beşinci sırada sezonu tamamlayan Sivasspor oldu. Yenilmezlik serisini 19 maça kadar çıkaran Sivaslı bu gelecek sezonu daha iyi bir başarıyla tamamlamak istiyor.