SUPER BOWL’DA ZAFERİN ADI BUCCANEERS

Tampa Bay Buccaneers, 18 sene sonrasında NFL şampiyonluk mücadelesi Super Bowl’u kazandı.

Efsane oyuncu Tom Brady kendisine ilişik rekoru geliştirdi. Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük spor organizasyonlarından NFL şampiyonluk mücadelesi Super Bowl’da Tampa Bay Buccaneers, 18 sene aradan sonrasında zafere ulaştı.

Bu sene 55’incisi düzenlenen mücadelede Tampa Bay Buccaneers, geçen senenin şampiyonu Kansas City Chiefs’i 31-9 gibi bir skorla yenik etti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinin Tampa kentindeki Raymond James Stadı’nda meydana getirilen final müsabakasında bu sene normal sezonun en iyi hücum takımları arasında gösterilen ve performansıyla dikkat çeken Chiefs, Tampa Bay Buccaneers karşısında sayı üretmekte zorlandı.

KARŞILAŞMADAN DETAYLAR

Karşılaşmanın ilk çeyreğini 7-3’lük skorla önde tamamlayan Buccaneers, devam eden dakikalarda adeta oyunu avcunun içine alarak ilk yarıyı 21-6 galip bitirdi.

Maçın ikinci devresinde müessir süregelen Kansas City skoru 21-9’a çekmiş olsa daTampa Bay Buccaneers, maçta 28-9’luk skoru yakalamayı başararak üstünlük sağlamış oldu ve müsabakayı da 31-9 önde tamamlamayı başararak 2003’teki şampiyonluk başarısının arkasından Super Bowl’da tekrar zafere ulaşan ekip olarak adını tarihe yazdırdı.

Bu sene kariyerinin 10’uncu Super Bowl’unda performans sergileyen Tampa Bay Buccaneers’in efsane oyun kurucusu Brady, 7’nci Super Bowl zaferini yakaladı ve bu alanda kendisine ilişik rekoru geliştirdi.

Daha önce New England Patriots takımıyla 20 sene içinde Super Bowl’da 6 yengi ve 3 mağlubiyet alan 43 yaşındaki Brady, ek olarak kariyerinin 5’inci Super Bowl “En Değerli Oyuncu” (MVP) ödülüne layık görülerek bu alanda da üstün dereceyi elde etti.

KOÇ VE BRADY GALİBİYETTEN EMİNDİ

Ödülle alakalı konuşan Brady, ekip dostlarıyla gurur duyduğunu anlatım ederek, Takımının güveninin tam olduğunu, bu şekilde bir netice alınacağını bildiğini ifade etti. Super Bowl’u kazanan en yaşlı antrenör olan Buccaneers’ın 68 yaşındaki baş antrenörü Bruce Arians da Takımıyla gurur duyduğunu. Kardeşler ekibi olarak bir araya geldiklerini ve bunu başarıya ulaştıklarını ifade etti. Tom Brady, NFL tarihinde en çokca Super Bowl kazanan takımdan daha çok şampiyonluğa ulaştı.

Tom Brady: 7

New England Patriots: 6

Pittsburgh Steelers: 6

Dallas Cowboys: 5