SÜLEYMAN HURMA’DAN FARİOLİ‘YE İZİN ÇIKTI

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘ de teknik direktör krizi çözülemedi. Sezon başında Portekizli teknik adam Vitro Pereira’ ya yeni bir şans verilerek ikinci kez takımın başına getirilen teknik adam ile yolları ayırmaya hazırlanıyorlar.

Fenerbahçe ‘ de Portekizli teknik adam yerine düşünülen isimlerden birisi de süper lig ekiplerinden Fatih Karagümrük’ ün 32 yaşında ki genç teknik patronu İtalyan Francesco Farioli oldu.

Fatih Karagümrük kulübü başkanı Süleyman Hurma ‘ da bu konu ile yaptığı açıklamalar da şuan için İtalyan teknik adamları Francesco Farioli için her hangi bir teklif gelmediğini açıklayan başkan teklif de gelmesi halinde genç teknik adamın önünü açarak gitmesine izin vereceğini söylemişti.

Bu gelişmeler sonrasında ise sarı laciverti takım Fenerbahçe ‘ nin başkanı Ali Koç ile Süleyman Hurmanın bir araya gelerek genç teknik adam ile ilgili görüşmelere başlamaları bekleniyor.

VİTOR PEREİRA İKİNCİ ŞANŞIDA İYİ KULLANAMADI

Sezon başında iyi bir ritim yakalayan sarı lacivertli takım da bu sezon kurulan kadro ile şampiyonluk yolunda ki en güçlü adaylardan biri olmak istediler.

İkinci kez takımın balına getirilen teknik adam bu sefer de takımdan ayrılması gündemde. Uzunca bir süre aslında sarı lacivertli takım da sezon başında kim olacak teknik adam diye birçok tecrübeli teknik adamın ismi geçerken kulüpten yapılan en iyi teknik adam gelecek diye çalışan yönetim dönüp dolaşıp Portekizli teknik adamı geri getirdi.

Portekizli teknik adam sarı lacivertli takımda 3’lü savunma ile farklı bir sistem uygulayarak başlayan teknik adam bu sisteme uygun oyuncu grubu olmadığı için bir hayli zorlandı diye biliriz.

Transfer döneminde aslında teknik adamın da kadro da olmasını istemediği birçok oyuncu ile anlaşılırken geçen seneler de kadroya katılan ve düşünülmeyen oyuncular ile de yollar ayrılmıştı. Caner Erkin, Gökhan Gönül, Ozan Tufan gibi takımın önemli oyuncuları ile de yolları ayırdı.

Kadro da ki yıldız oyuncular ile de anlaşamayan Portekizli çalıştırıcı Mesut Özil ile birçok kez karşı karşıya da gelmiş hatta yönetim den de uyarılar bile almıştı neden oynatılmıyor diye.

Fenerbahçe yönetimi sezon başında hangi kriterlere göre getirdiği teknik adamı hangi şartlar nedeni ile gönderecekler.

FRENCESCO FARİOLİ’NİN YAPMAK İSTEDİKLERİ FENERBAHÇE İLE UYUŞMUYOR

Teknik adam konusunda tek suçlu aslında sarı lacivertli yönetim olurken yen isim de Farioli de ise gene aynı hataya düşecekler.

Genç teknik adam Farioli gündeme gelmesi akıllar da aslında Emre Belözoğlu neden gönderildi o zaman anlamak zor.

Farioli’ nin yapmak istedikleri orta da genç teknik adamın planı programı hedefi hayali var ki bu düşüncesinde ki oyun planını istediğini Fatih Karagümrük’ te çok iyi başarıyor ki bunun da en önemlisi Başkan Süleyman Hurma ve camia ile aynı düşüncede olması.

Yani aynı düşünce ile Fenerbahçe başkanı camiası ile ortak noktada buluşa bilecek mi yoksa Portekizli teknik adam da olduğu gibi bu oyuncu oynayacak, 4’lü savunma ile sahada olacağız diyecek misin?

Umarım ki İtalyan teknik adam Fatih Karagümrük kariyerinde devam ederek sarı lacivertli takım ile anlaşması halinde bile bunun uzun süre sürmesini beklemek yanlış olacak.

Tabi ki büyük takımlar da izlemek Farioli’ yi bizi heyecanlandıracaktır ki bu büyük takımlar da bunu söylemek biraz zor.