Strasbourg’dan 5 Gollü Galibiyet

Fransa Ligue 1’in 10. Haftasında Strasbourg, 17 Ekim Pazar günü kendi sahasında St. Etienne’yi konuk etti. Meinau Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 5 – 1 gibi farklı bir skor ile kaybeden taraf konuk takım St. Etienne oldu.

Ev sahibi Strasbourg’a kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Maxime le Marchand, Zaydou Youssouf (kendi kalesine), Kevin Gameiro, Ludovic Ajorque ve Habibou Mouhamadou attı. Diğer yandan konuk takım St. Etienne’nin deplasmandaki tek golünü ise Wahbi Khazri kaydetti.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçı kaybeden teknik direktör Calude Puel önderliğindeki konuk takım St. Etienne, Fransa Ligue 1’de bu sezon 6. Mağlubiyetini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan teknik direktör Julien Stephan yönetimindeki ev sahibi Strasbourg ise Fransa Ligue 1’de bu sezon 4 galibiyetini elde etmiş oldu.

Strasbourg ve St. Etienne Maçının Detayları

Fransa Ligue 1’in 10. Haftasında oynanan karşılaşmaya ev sahibi Strasbourg, rakibi St. Etienne karşısında Sels, Perrin, Nyamsi, Maxime le Marchand, Guilbert, Caci, Sissoko, Aholou, Lienard, Ajorque ve Gameiro 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım St. Etienne ise rakibi Strasbourg karşısında Green, Moukoudi, Nade, Camara, Kolodziejczak, Youssouf, Nopa, Nordin, Boudebouz, Bouganga ve Khazri 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 26. Dakikasında ev sahibi Strasbourg, Frederic Guilbert’in asistinde Maxime le Marchand’ın attığı gol ile karşılaşmada durumu 1 – 0 yaptı.

Maçın 38. Dakikasında ev sahibi Strasbourg, St. Etienne oyuncusu Zaydou Youssouf’un kendi kalesine attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı. Maçın 44. Dakikasında konuk takım St. Etienne’de Zaydou Youssouf, maçın hakemi tarafından gördüğü direkt kırmızı kart ile oyun dışında kaldı. Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 2 – 0 sona erdi.

Maçın 69. Dakikasında ev sahibi Strasbourg, Ibrahima Sissoko’nun asistinde Kevin Gameiro’nun attığı gol ile karşılaşmada durumu 3 – 1 yaptı. Maçın 73. Dakikasında ev sahibi Strasbourg, bir kez daha Ibrahima Sissoko’nun asistinde Ludovic Ajorque’nin attığı gol ile karşılaşmada durumu 4 – 1 yaptı. Maçın 85. Dakikasında ev sahibi Strasbourg, bu kez Nordine Kandil’in asistinde Habibou Mouhamadou’nun attığı gol ile aradaki farkı 4’e çıkartarak durumu 5 – 1 yaptı.

Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Strasbourg, kendi sahasında konuk ettiği rakibi St. Etienne’yi 5 – 1 mağlup etti.

Strasbourg ve St. Etienne’nin Puan Sıralaması

Fransa Ligue 1’in 10. Haftasında oynanan mücadelede deplasmanda farklı bir yenilgi alan konuk takım St. Ettienne, haftayı puansız kapattı ve Fransa Ligue 1’de 4 puan ile yirminci ve son sırada kaldı.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ve 3 puanı hanesine yazdıran ev sahibi Strasbourg, Fransa Ligue 1’de puanını 14 yaptı ve sekizinci sırada kendisine yer buldu.