Stephen Curry de Milyarderler Listesine Giriyor

NBA takımlarından Golden State Warriors’ın yıldızı parlayan basketbolcusu Stephen Curry, milyarder olma yolunda adım adım ilerliyor. Milyarderler listesine LeBron James’ten sonra giren ikinci basketbolcu olmuş oldu.

Stephen Curry, Golden State Warriors’la birlikte 4 yıl şampiyonluk yaşayan, iki defa da NBA MVP’si seçilmeye hak kazanan 34 yaşındaki yıldız oyuncu, lig tarihinin görülmüş en iyi şutörlerinden biri olarak tanımlanıyor. Sergilediği performans ile NBA’de olağanüstü bir performansa imza atan Curry, bunu göstermeye devam ediyor. Amerikan Rolling Stone adlı derginin yaptığı habere göre; geçen yıl Golden State Warriors’u 4. NBA şampiyonluğuna taşımış olan Stephen Curry, sponsoru ile yeni bir sözleşmeye imza atacak. Ömür boyu sürecek olan bu sponsorluk anlaşmasının bedeli ise 1 milyar dolar fiyatında olacak. 2013 yılında önceki spor markasından ayrılan Curry, o anlaşmaya göre sponsorundan yıllık olarak 20 milyon dolar alıyordu.

Curry’nin sponsoru Under Armour ile imzalayacağı bu yeni anlaşma ömür boyu sürecek bir anlaşma olacak ve sponsorluk anlaşmasının bedeli ise 1 milyar dolar miktarında olacak. Stephen Curry, Nike beraberinde 1’er milyar dolarlık anlaşmalara sahip olan Michael Jordan ve LeBron James’in sonrasında bu denli büyük bir sponsorluk sözleşmesine imza atan 3. NBA yıldızı oldu.

Stephen Curry’den Önce Listede Olan İsim: LeBron James

Bir milyar doları geçen serveti ile milyarderler listesine girmeye hak kazana ilk NBA oyuncusu LeBron James olmuştu. LeBron James, İtalyan devi olan Milan’ın RedBird’e satışının sonrasında kulübün hissedarları arasında da yerini aldı. RedBird, Milan’ı satın almak amacı ile 1,2 milyar dolar değerinde bir anlaşmada uzlaştı.

Milyarderler Listesindeki İlk NBA Oyuncusu

ABD’li basketbol oyuncusu LeBron James’in serveti 1 milyar doları geçti. LeBron James, aktif bir şekilde basketbol hayatına devam ederken milyarderler listesine girmeyi başaran ilk basketbolcu oldu.

Parlayan süper yıldız geçtiğimiz yılda 121 milyon dolar kazanması ile servetinin değerini 1 milyar doların üzerine taşıdı. NBA’in en büyük oyuncularından birisi olan Michael Jordan ise basketbolu bıraktıktan sonra milyarderler listesinde adını gösterebildi. Michael Jordan’ın serveti 2014 yılında 1 milyar doları geçti.

2014 yılında GQ dergisine röportaj veren LeBron James milyarder olma durumunun hedeflerinden biri olduğunu aktarırken, işini genişletmek istediğinden ve milyarder olamyı hedefleri arasına koyarak bunu başarmak istediğinden bahsetmişti.

LeBron James NBA’de formasını taşıdığı Cleveland Cavaliers, Miami Heat ve Los Angeles Lakers’tan 385 milyon dolardan fazla miktarda para kazandı. James bunun dışında NBA’de en üst seviyede ücret kazanan basketbolcular arasında yer almaktadır. LeBron James basketbol dışında i 900 milyon dolar civarlarında gelir elde etti.

18 yaşından başlayarak Nike ile anlaşmaya varan Amerikalı basketbol yıldızı PepsiCo, AT&T ve Walmart gibi büyük şirketlerle de sponsorluk anlaşmaları imzaladı.