Stefan Kuntz Almanya Milli Takımı’nın Başına Geçebilir

19 Eylül 2021 tarihinden bu yana milli takımımızı çalıştıran Stefan Kuntz çok fazla eleştiriliyor. Milli takımımız, son olarak Euro 2024 elemelerinde Galler’i ve Letonya’yı mağlup etti. Fakat, oynanan oyun beğenilmedi. Her ne kadar Hırvatistan’ın maç eksiği dolayısıyla grupta lider olsak da Stefan Kuntz’un durumu tartışılıyor.

TFF’nin önümüzdeki aylarda Stefan Kuntz ile yolları ayırabileceği konuşuluyor. Milli takımımız ile ismi geçen teknik direktör ise Abdullah Avcı! Stefan Kuntz ise Türkiye’den ayrıldıktan sonra kendi ülkesinin milli takımının başına geçebilir.

Almanya’da İşler Yolunda Gitmiyor

2022 Dünya Kupası’nda ciddi bir hayal kırıklığı yaratan Almanya’yı güncel tarih itibariyle Hansi Flick çalıştırıyor. Deneyimli teknik adamın sözleşmesi 31 Temmuz 2024 tarihinde sona erecek. Almanya, 2024 yılında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Almanya Futbol Federasyonu, takımın bu turnuvada şampiyon olmasını istiyor. Ev sahibi olduğu için eleme maçı yapmayan Almanya, hazırlık maçlarında iyi sonuçlar almıyor. Bu durum, Alman basınında memnuniyetsizlik yarattı. Hansi Flick ile yollar kısa süre içerisinde ayrılabilir.

Almanya, Haziran ayında üç hazırlık maçı yaptı. İlk olarak, Ukrayna ile 3-3 berabere kaldı. Ardından, deplasmanda Polonya’ya 1-0 mağlup oldu. Son olarak, Kolombiya’yı konuk etti. Bu maçı da 2-0 kaybetti. Üç hazırlık maçında bir beraberlik, iki de mağlubiyet alınması, Hansi Flick’e gösterilen tepkinin artmasına neden oldu. Deneyimli teknik adamın kaderini Eylül ayındaki hazırlık maçları belirleyecek. Almanya, 9 Eylül 2023 tarihinde Japonya, 12 Eylül 2023 tarihinde ise Fransa ile karşı karşıya gelecek. Bu maçlardan kötü sonuçlar alındığı takdirde Hansi Flick’in görevine son verilecek.

Stefan Kuntz Adaylardan Birisi!

Almanya Futbol Federasyonu’nun yeni teknik direktör aradığı Alman basınında da dillendiriliyor. İddialara göre üç isim ile görüşülecek. Onlardan birisi Stefan Kuntz! Diğer ikisi ise Julien Nagelsmann ve Oliver Glasner!

Stefan Kuntz diğer iki adaya kıyasla daha avantajlı! Her şeyden önce, kendisi, Türkiye’yi çalıştırmadan evvel Almanya U21 milli takımında görev yaptı. 2016 yılının Eylül ayı ila 2021 yılının Eylül ayı arasındaki dönemde Almanya U21 milli takımının teknik direktörü idi. Ardından, Joachim Löw’ün ayrılığı sonrası sadece üç maçlığına Almanya milli takımının teknik direktörü oldu. Bu durum, Stefan Kuntz’u söz konusu görev için bir numaralı aday haline getiriyor. Bir diğer aday Julien Nagelsmann’ın çok genç ve tecrübesiz olduğu bilinen bir gerçek! Ayrıca, kendisinin bu yaz bir kulüp takımı ile anlaşma ihtimali mevcut!

Stefan Kuntz’un Karnesi İyi Değil!

1960 doğumlu teknik adam, Türkiye’nin başında şu ana kadar 18 maça çıktı. Takımı, bu maçların 12’sinden galibiyet ayrıldı. İki beraberlik ve dört mağlubiyet alındı. Faroe Adaları, Portekiz, Hırvatistan ve İtalya yenilgileri, Kuntz’un hanesine eksi olarak yazıldı.