Stefan Kuntz Alanyaspor’da Çalışmak İstiyor

Alanyaspor’da işler bir süreden bu yana yolunda gitmiyor. Akdeniz temsilcisi, Süper Lig’de şu ana kadar on maça çıktı. Bu maçlarda iki galibiyet, dört beraberlik ve dört mağlubiyet aldı. Atmış olduğu dokuz gole karşılık olarak kalesinde 13 gol gördü. On puan toplayan Alanyaspor, güncel tarih itibariyle, 13’üncü sırada yer alıyor.

Alanyaspor, son olarak, Süper Lig’in onuncu haftasında kendi sahasında Sivasspor’u konuk etti. Herkes, Alanyaspor’un bu maçı kazanacağını düşünüyordu. Fakat, Sivasspor, büyük bir sürprize imza atarak maçtan 2-1’lik galibiyet ile ayrıldı.

Ömer Erdoğan Görevinden Ayrıldı

Alanyaspor’da beklenen oldu. Nisan ayından bu yana takımın başında olan Ömer Erdoğan, 29 Ekim 2023 Pazar günü resmi olarak görevinden ayrıldı. Bu durum, hiç kimse için sürpriz olmadı. 1977 doğumlu teknik adamın başarısız bir dönem geçirdiği aşikar idi. Alanyaspor, geçtiğimiz günlerde resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından bir açıklama yayınlayarak deneyimli teknik adama teşekkür etti.

Alman Teknik Adam Alanyaspor’a Haber Gönderdi

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Stefan Kuntz, 2021 yılının Eylül ila 2023 yılının Eylül ayları arasında Türkiye A Milli Futbol Takımı’nı çalıştırdı. Milli takımımız, Eylül ayında Euro 2024 elemelerinde Ermenistan ile karşı karşıya geldi. Bu maçtan 1-1’lik beraberlik ile ayrıldı. Söz konusu maçın ardından tepkilerin merkezinde tahmin edebileceğiniz üzere Stefan Kuntz vardı. Futbolseverler, Alman teknik adam ile yolların bir an önce ayrılmasını istiyorlardı. İş, sadece Ermenistan maçı ile sınırlı değildi. Milli takımımız, bu maçın hemen ardından özel maçta Japonya ile karşı karşıya geldi. Bu maçı da 4-2 kaybederek hayal kırıklığı yaratmaya devam etti.

Beklenen oldu. Türkiye Futbol Federasyonu, iki yıldan bu yana milli takımın başında olan Stefan Kuntz ile yolların ayrıldığını açıkladı. Alman teknik adam görevinden ayrılmak istemiyordu. Fakat, TFF’nin ısrarı, kendisine de geri adım attırdı. Stefan Kuntz, yaşanan bu gelişmenin ardından yeniden bir kulüp takımında görev alma teklifine sıcak bakmaya başladı. Menajeri aracılığıyla teknik direktör arayan Alanyaspor’a haber gönderdi. Bu kulüpte çalışmak istediğini ve görüşmek için beklediğini ifade etti.

Alanyaspor Aleksandar Stanojevic ile de İlgileniyor

Alanyaspor yönetimi, kısa süre içerisinde yeni teknik direktörü takımın başına getirmek istiyor. Alanyaspor’un listesinde olan tek isim Stefan Kuntz değil! Sırp teknik adam Aleksandar Stanojevic de şartlar uygun olduğu takdirde Alanyaspor’un yeni teknik direktörü olabilir. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Aleksandar Stanojevic, daha önce Konyaspor’da görev almıştı. Ocak ila Ekim ayları arasında yeşil beyazlı takımı çalıştıran 1973 doğumlu teknik adam, pek iyi bir performans ortaya koyamamıştı.

Konyaspor yönetimi, geçtiğimiz günlerde Aleksandar Stanojevic ile yolları ayırdı. Alanyaspor yönetimi, Sırp teknik adam ile anlaşmanın yollarını arayacak.