Sporda Karın Kası Nedir, Hangi Kaslardır? Karın Kası Nasıl Geliştirilir? – Son Haberler

Vücudun farklı bölümleri farklı isimlerle adlandırılır. Özellikle kas grupları üzerinden isimlendirilmesi ile öne çıkmaktadır. Bunlardan biri de karın kası kısaltmasıdır. Bu kısaltma genellikle vücut geliştirme ile ilgilenen kişilerin karşılaştığı kelimeler ve kısaltmalar arasında yer alır.

Sporda ABS Nedir?

ABS kısaca spor üzerinden ele alındığında ‘karın kasları’ olarak öne çıkıyor. Yani vücutta bulunan karın kaslarının tamamına kısaca abs deniyor. Vücuttaki yağ oranının azaltılması ve egzersizle bu bölgenin çalıştırılmasıyla belli bir şekle sokulurlar.

Sporda Karın Kası Hangi Kaslardır?

Vücut geliştirme günümüzde hem erkekler hem de kadınlar için önemli bir yere sahiptir. Bu doğrultuda en sık rastlanan yer ise genellikle karın bölgesidir. Bu bölge için vücut geliştirmede genellikle abs kısaltması kullanılır.

ABS Nasıl Geliştirilir?

Karın bölgesi, karın kasları olarak da ifade edilir. Bu bölgeyi geliştirmek için öncelikle vücut geliştirme aletleri ve egzersiz hareketleri aracılığıyla gerekli uygulamaları yapmak gerekir. Ancak yüzme, kürek çekme, bisiklete binme, dans ve aerobik gibi daha birçok uygulama da karın bölgesinin çalışmasını ve güçlenmesini sağlar.