SPOR TOTO SÜPER LİG VE 1. LİG CEZA YAĞMURUNA TUTULDU

TFF ve PFDK bu hafta içerisinde hem Süper Lig’i hem de 1. Lig’i ceza yağmuruna tuttu. Hem para cezası hem de maçtan men cezası alan kulüp, yönetici, teknik direktör ve futbolcuları sizin için derledik.

Süper Lig’de İhracın Ardından 29 Bin Liralık Para Cezası Uygulandı

Spor Toto Süper Lig’in 31. Hafta mücadelesinde karşı karşıya gelen Yeni Malatyaspor ve Gaziantepspor maçının ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edilen Gaziantepspor teknik direktörü Ricardo Sa Pinto 2 maç men ve toplam 29 bin 500 liralık cezaya çarptırıldı.  

Öte yandan aynı karşılaşmada sahada olan ve kırmızı kart gören Yeni Malatyaspor oyuncusu Teenage Hadebe ise önümüzdeki iki lig mücadelesinde görev alamayacak.

PFDK, aynı hafta için Çaykur Rizespor Futbol Kulübü’ne 150 bin lira Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne ise 24 bin lira para cezası verdi.

TFF 1. Lig’de Ceza Yağmuruna Tutuldu

Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden kulüp ve oyunculara verilen cezaların ardından TFF 1. Lig de 27. hafta mücadelelerinin ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından ceza yağmuruna tutuldu.

Spor Toto TFF 1. Lig’in zirve mücadelesi olarak adlandırılan GZT Giresunspor ve Yılport Samsunspor karşılaşmasında ihraç edilen Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, disiplin kurulunun kararı ile 2 maçtan men edilerek 4 bin 500 liralık bir para cezasına çarptırıldı.

Öte yandan kırmızı – beyazlı ekibin futbolcuları Kerem Can Akyüz ve İlyas Kubilay Yavuz’da maç içerisindeki hareketlerinden dolayı 2 resmi mücadelede görev alamayacak. Ayrıca Yılport Samsunspor idarecisi Servet Tuzcu’ya, 30 gün hak mahrumiyeti ile 15 bin lira para cezası verildi.

Ligin 27. haftasında oynanan bir diğer mücadele ise Adana Demirspor ve Eskişehirspor arasında geçti. Bu maçta yaşanan oylardan dolayı Adana temsilcisindeki birçok kişi cezai uygulamalar ile karşı karşıya kaldı. Adana Demirspor, karşılaşmada yaşanan tatsız olaylardan dolayı 12 bin lira para cezasına çarptırılırken, takımın teknik direktörlük görevini yerine getiren Hikmet Yunus Kaya’ya 2 maç men ve 6 bin 500 lira para cezası verildi.

Bursaspor ile karşı karşıya gelen Adanaspor’a, PFDK tarafından 38 bin lira para cezası uygulanırken, aynı karşılaşmada sportmenlik dışı hareketlerinden dolayı Adana temsilcisinin kaleci antrenörü Ali Hıdır Kurt’a toplam 4 maçtan men ve 13 bin lira para cezası verildi. Öte yandan kulüp görevlisi olan Hüseyin Asım Yaman’a ise 30 gün hak mahrumiyeti verilmesi kararlaştırıldı.

Ligdeki diğer ceza uygulamaları ise şunlar: Royal Hastanesi Bandırmaspor 12 bin lira para cezası, Eskişehirspor kaleci antrenörü Metin Kantarcı 2 maç men ve 6 bin 500 lira para cezası ve Tuzlaspor görevlisi İsmet İlhanlı ise 15 günlük hak mahrumiyeti cezalarına çarptırıldı.