SPOR DÜNYASINDAN KESİTLER

SPOR DÜNYASINDAN KESİTLER


Spor dünyası eylül ayına girdiğimiz şu günlerde oldukça yoğun bir şekilde ilerliyor. Voleybol, futbol, basketbol ve hala devam eden Tokyo 2020 Olimpiyatları derken gündem oldukça yoğun. Transfer süreci 8 Eylül tarihinde bitecek o yüzden takımlar oldukça yoğun bir şekilde son hazırlıklarını yapıyorlar.

Bu günlerde teknik direktör ayrılıkları çok fazla oldu. Çağdaş Atan Alanyaspor’dan, Samet Aybaba Adana Demirspor’dan ve Ünal Karaman’da Göztepe’den ayrıldı. Spor dünyası oldukça heyecanlı ve gündemi oldukça yoğun geçiyor.

SPOR DÜNYASINDAN KESİTLER

Yeni Adaylar Arasından Favori Levent Şahin


Çağdaş Atan’la yollarını ayıran Alanyaspor Yönetimi, yeni Teknik Direktör adaylarını belirledi. Kaynaklara göre yönetim, Okan Buruk, Levent Şahin, Şenol Can ve Francesco Farioli ile görüşmelerde bulunuyor. Farioli’nin daha önce Alanyaspor’da yardımcı antrenör olarak çalışması, Yönetim için önemli bir etken olsa da İtalyan Teknik Adamın Karagümrük’ü çalıştırıyor olması bu ihtimali zora sokuyor.

Diğer en önemli adaylardan biri olan Okan Buruk ise istediği maaş ve transferler yüzünden Alanyaspor yönetimi geri adım atıyor. Kaynaklara göre en uygun isim Levent Şahin olduğu söyleniyor. Şenol Can’ın Kasımpaşa’da yaşadığı lisans sorunu yüzünden Levent Şahin ismi şimdilik favori gözüküyor. 8 yıl boyunca Fatih Terim ile hem Galatasaray’da hemde Milli takımda çalışmış olması ve yaşadığı başarıları göz önünde bulunduran yönetim, Levent Şahin ile anlaşmak üzere. Akdeniz ekibi en kısa sürede yeni Teknik Adamını açıklayacak.

SPOR DÜNYASINDAN KESİTLER

FİLENİN SULTANLARI


Adeta galibiyet fırtınası estiren Filenin Sultanları şiddetini dördüncü karşılaşmada da kaybetmedi. Türkiye-Finlandiya karşılaşmasında maçı 3-0 kazanarak 4’te 4’lük seriyi yakalamıştı. İlk set çekişmeli geçmiş olsa da ikinci ve üçüncü setlerde fark elde ederek galibiyeti elde etmişti. Çıktığı tüm maçlardan galip gelen Filenin sultanları Hollanda ile oynayacakları son maçın öneminin farkındaydı.

4’te 4’lük bir başarı serisi yakalayan Türkiye Kadın Voleybol Takımı Hollanda’yı da mağlup ederek gruptan lider takım olarak çıktı. Türkiye-Hollanda karşılaşmasında ilk seti 25-21 Türkiye aldı.5’te 5 için yarışan milli takım oldukça iyi bir performans sergiledi. İkinci sette de aynı sayı tablosu skora yansıyarak Hollanda karşısında 2-0 öne geçen milli takım üçüncü seti de rakip takıma bırakmadı. Hollanda’yı da mağlup ederek sahadan ayrılan Filenin Sultanları adını Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda son 16’ya yazdırdı.