SPOR DÜNYASINDAKİ DEĞİŞEN HAMLELER

Spor dünyasındaki gelişmeler dur durak bilmiyor. Her an gündem değişiyor ve gelişiyor. Bu yazımızda da son dönemlerin düşüşe geçen iki ismini mercek altına altık. Birisi milli takımın artık eski teknik direktörü olan Şenol Güneş diğer isim de Fenerbahçe’de ve Beşiktaş’ta tutunamayanları oynayan Caner Erkin.

Her yazımızda olduğu gibi bu yazımızda da spor dünyasının anahtar noktalarını bulup gündemi yakından takip edebilirsiniz. Keyifli okumalar!

Şenol Güneş Raporu

En belirgin örneği Altay/Uğurcan konusunda ortaya çıkan bu tartışmalar, Kenan Karaman, Enes Ünal gibi tam olarak kendini kanıtlayamamış oyuncuların da üstünde baskı olmasına neden oldu ve Şenol Güneş bu süreci de yönetemedi. Ayrıca kadro adaleti konusunda çeşitli spekülasyonlar her zaman var olmakla beraber Şenol Güneş’in bu durumu da sağlayamadığı çok belliydi.

En basit örneğiyle, sol bekte Mert Müldür’ü Cebelitarık maçında oynatan Şenol Hoca, Cebelitarık takımından belki 20 gömlek daha üstün olan Hollanda’ya da aynı seçimle çıkınca neredeyse Hollanda’nın ekmeğine yağ sürmüş oldu. Hal böyle olunca her ne kadar takımında oynamamış da olsa Caner Erkin neden oynatılmadı diye dahi soruldu.

Taraftarlar her zaman Milli Takım kadrosunda kendi beğendikleri veya iyi gördükleri isimleri görmek isterler ve bu tartışma hiçbir zaman bitmez. Ancak acı verici olan gerçek, taraftarların bu defa çok haklı olduğuydu. Şenol Güneş, kendi elleriyle Türkiye Milli Takımı’nı bir hezimete sürükledi.

Caner Erkin’in Yeni Yolu

Bu durumla birlikte geçen sezon takıma katılan Gökhan Gönül ve Caner Erkin takımdan ayrıldı, gruplaşma iddialarının merkezinde olan Ozan Tufan takımdan gönderildi ve antrenör kadrosundaki değişikliklerle bir nevi operasyon tamamlanmış oldu.

Karagümrük Transferi

Vitor Pereira’nın gelişinden sonra Caner Erkin ile aralarında bir problem olmadığını ima eden paylaşımlar Fenerbahçe’nin sosyal medya hesaplarında paylaşıldıysa da çok uzun bir süre geçmeden Caner Erkin’in kadroda düşünülmediği ve kadro dışı bırakıldığı açıklandı. Uzun bir süre boyunca takımdan ayrı çalışan Caner Erkin, 06.09.2021 tarihi itibariyle Karagümrük’e kendisini bağlayan sözleşmeye imza attı.

Caner Erkin’in Karagümrük takımının oyun anlayışına ne kadar uyduğu tartışılır ama yine de hele ki yabancı kuralı garabeti varken Caner Erkin gibi bir oyuncuyu takımda bulundurmak iyi bir seçim olabilir. Bu noktada kanat bek konusunda problem yaşayan Fenerbahçe’nin Caner’i hiç düşünmemesi de sportif bir olumsuzluktan mı yoksa idari veya kişisel bir tavırdan mı sorusu da tekrardan gündeme gelecektir.