Son Dakika Transfer Haberi Cimbom Leo Dubois İle Anlaştı

Son dakika transfer haberi Sarı Kırmızılı ekipten geldi. Sağ bek mevkiini güçlendirmek isteyen Aslan ekibi, Leo Dubois ile anlaşmaya vardı. Fransız oyuncu, Lyon kadrosundan Türkiye’ye gelmeye hazırlanıyor. Cimbom taraftarları, gerçekleşen bu transferden dolayı son derece memnun. Bonservis ödemesinin yaklaşık olarak 2.5 milyon Euro olduğu öğrenildi. İşe Aslan’ın transfer gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Galatasaray, 2022 – 2023 sezonu için ekibini güçlendirmeye devam ediyor. Sarı Kırmızılı yöneticiler, aradıkları sağ bek oyuncusunu Fransa’da buldu. Lyon’da forma giyen Leo Dubois için anlaşma yapıldı. İlerleyen günlerde 28 yaşındaki sporcunun Aslan ekibine dahil olacağı Lyon ile yapılan anlaşma sonrasında ile kamuoyuna da bildirildi.

Son dakika transfer haberi

Son Detaylar Lyon İle Aslan Arasında Görüşülüyor

Aslan, Leo Dubois transferi için son detayları Lyon ile görüşse de şu an için iki taraf da transfere olumlu göz ile bakıyor. Başarılı sporcunun bonservisi için Galatasaray’ın yapacağı ödemenin 2,5 milyon Euro tutarında olduğu bildirildi. Cimbom yönetimi, yaptıkları görüşmelerden memnun kaldı. Öte yandan transfer haberini alan Sarı Kırmızılı taraftarlar, sosyal medya hesapları üzerinden Leo Dubois için şimdiden ‘hoş geldin’ mesajları yayınlarken tebriklerin gerçekleştiği gözlemlendi.

Yeni Transfer Leo Dubois Kimdir?

Galatasaray’ın Leo Dubois transferi duyulduktan sonra futbolcu ile alakalı internet üzerinden yapılan aramalarda artış gözlemlendi. Fransız futbolcu 14 Eylül 1994 tarihinde dünyaya geldi. Futbol kariyeri, kendi ülkesinde başladı. Genç yetenek, 2014 – 2015 sezonunda Nantes kulübüne transfer oldu. Alt yapı takımlarında 3 sezonu tamamladıktan sonra 2018’in Temmuz ayında bir başka Fransa takımı olan Olimpik Lyon’a geçti.

Sağ bek mevkiinde son derece başarılı olan Leo Dubois, Lyon forması ile birlikte 128 müsabakada forma terletti. Bu karşılaşmaların 113’ünde ilk 11 kadrosu içinde yer alırken 6 kez meşin yuvarlağı file ile buluşturarak taraftarları memnun etti. Aynı zamanda Fransız sporcunun 25 kez asist skoruna katkı sağladığı gözlemlendi. Öte yandan başarılı sporcu Leo Dubois için yapılan değerlendirmeler piyasa değerinin 10 milyon Euro olduğunu gösteriyor.