Son Dakika Miralem Pjanic Beşiktaş’ta

Son dakika transfer haberi Kara Kartal’dan geldi. Siyah Beyazlılar, film gibi bir transfer hikayesine imza attı. Beşiktaş, kadroyu yükselen futbolcu isimleri ile kuvvetlendirmeyi amaçlıyordu. Bu nedenle Barcelona’da forma giyen Boşnak sporcu transfer edildi. Miralem Pjanic’in transferi Siyah Beyazlı taraftarları da memnun etti. Beşiktaşlılar, sosyal medya üzerinden sevinç ve coşkulu paylaşımlarda bulundu. Yıldız oyuncunun transferine dair tüm detaylara göz atın.

Süper Lig’de geçen sezon olduğu gibi 2021 – 2022 sezonunda da birinciliği hedefleyen ve Şampiyonlar Ligi’nde başarıyı amaçlayan Beşiktaş, yeşil sahada kuvvetli ve dinamik bir kadro için transfer çalışmalarına devam ediyor. Barcelona ekibinden Miralem Pijanic’i kiralayan Kara Kartal, gündeme bomba gibi damgasını vurdu. 31 yaşındaki yıldız oyuncu gece İstanbul’a geldi.

Özel Uçak İle Getirildi

Miralem Pijanic’in Beşiktaş ile anlaşmaya varmasının ardından kongre üyesi Tarkan Ser tarafından İstanbul’a getirildiği de çok konuşuldu. Ser, Boşnak sporcu için özel uçak kullandı. Daha sonra Acıbadem Hastanesi’nde sağlık kontrollerinden geçen 31 yaşındaki futbolcu aldığı evrakları TFF’ye yolladı.

Dünya çapında tanınan bir sporcu olan Miralem Pjanic’in Kara Kartal’a gelmesi film gibi oldu. Hızlı ve çabuk bir şekilde gerçekleşen Boşnak oyuncunun transferi Siyah Beyazlı taraftarları da son derece memnun etti.

Sergen Yalçın’ın Haberi Yok

Alınan duyumlara göre Siyah Beyazlı yöneticiler, teknik direktör Sergen Yalçın’ın haberi olmaksızın Miralem Pjanic’in transferini onayladı. 2020 – 2021 sezonunda Ghezzal transferinde Beşiktaş, yine son dakikada evrakları bir an önce yetiştirebilmek için motosikletli kurye kullanmıştı. Bu sefer de zamanı daralan Kara Kartal, Boşnak oyuncunun evraklarını ve kendisini bu sefer araba ile yetiştirdi.

Miralem Pjanic, saatler 22.45’i gösterdiğinde şoför koltuğunda Erdinç Gültekin ve yanında kulüp yetkilisi Barış Papila ile birlikte havalimanından alındı. Daha sonra saat 23.15’te hastaneye ivedilik ile yetiştirildi. Bir an önce sağlık kontrollerinden geçen 31 yaşındaki dünya starının sağlık kontrolüne dair tüm belgeler vakit kaybedilmeksizin TFF binasına götürüldü. Gece saatler 00.47’de iken Miralem Pjanic resmen BJK’ye geldi. 00.52’de ise lisansı çıktı.